MSI Bravo 17 vs Tulpar 19.7

Corleone.35

Femtopat
Daha fazla  
Bunlar arasında kaldım. Hangisini tercih etmeliyim?
Sadece Monster'e 1 TB ekleme yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar arasında kaldım. Hangisini tercih etmeliyim?
Sadece Monster'e 1 TB ekleme yapacağım.

Ben olsam ikisinide seçmezdim. Onun yerine biraz daha para koyar üstüne Thinkpad T580 gibi bir laptop almaya çalışırdım yurt dışından yanımda getirirdim.

Nedenini açıklayayım:

1. Olarak bu iki cihazda thunderbolt 3.0 desteği yok yani bir iki sene hadi bilemedim 3. senesinde bu iki cihazda çöp olacak istediğin oyunları oynayamayacaksın yeni oyunlarda baya karın ağrısı yaşatacak. Thunderbolt desteği olan bir laptop seçmen senin için daha iyi olur neden diyeceksin sebebi basit içinde gömülü ekran kartının miladı dolduğunda yeni bir ekran kartını bağlayıp E-GPU ile makineyi uzun yıllar kullanabilirsin.

2. Olarak Monstera ne kadar kalitesiz densede MSI içinde aynı şey geçerli. MSI'ın çoğu laptop serisinde kronik problemler var Monsterdada var. Garantisi bitince şayet bu seride klavye problemi var mı bilmiyorum ama klavyenin flex kablosu çatlarsa 1125 TL senden istemesinler. MSI üst kasaya klavyeyi perçinliyor yani çıkarsanda takamıyorsun.

3. Olarak Monster bilgisayarların eski Clevo kasalar üzerinden kalitesiz bir şekilde tasarımı var ve çoğu parçası kalitesiz çok ısınırlar.

Ayrıca bu fiyat ve performans değerlerine değmez yurt dışında vereceğin paraya daha güçlü cihazlar alıp getirebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı