Çözüldü MSI Center Mystic Light Hatası ve EFI Diski

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

suatyurteri

Yoctopat
Daha fazla  
MSI Katana 17 b12 laptop kullanıyorum. Msi center programında mystic light yükle dediğim vakit "install failed" hatası alıyorum. Klavyenin tüm ışıkları rengarenk yanıyor tek renge çevirmek istiyorum ama bu programı kuramadım. MSI SDK ve MSI Centeri silip kurmayı denedim. İşletim sistemim Win 10'du denedim olmadı 11'e güncelleme açıldı Win 11'i yükledim yine denedim olmadı.

Win kurarken EFI diski ve Sürücü diski vardı bunları silmeden ilerledim ve şu an bu diskler Bilgisayarım' da yerel disk olarak gözüküyor. EFI içerisinde Win Boot dosyası mevcut ve sürücü harfi atama sekmesinde bu harfi kaldır yapıp sanırım ordan gözükmesini engelleyebilirim ama düzgün çalışmayabilir uyarısı alıyorum. Sonrasında sıkıntı yaşar mıyım?

Sorunu çözdüm. Windows mağazasında ve MSI sürücü diskinde bize verilen MSI Center v2.0.10.0 hatalı sürümdür. MSI forumlarında "keith3_16" bunu belirtmiş ve MSI anakartlarından birine yönlendirip orada daha güncel olan v2.0.12.0 sürümüne göstermiş. Linki bırakıyorum aynı sorunu yaşayan olursa denesin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı