MSI Delta 15 alınır mı?

notfunny

Femtopat
Katılım
12 Aralık 2021
Mesajlar
27
Arkadaşlar merhaba.

MSI Delta 15 laptop aldım.
Sadece masaüstünde hiçbir program acik değilken laptop sıcaklığı 50 dereceleri görüyor. Bu değer normal bir değer midir?

Oyunlarda 70 ila 80 derece arasında gidip geliyor.
Bir diğer sorun ise laptopu şarja taktiğimda fan çalışıyor. Ve fan sesi beni rahatsız ediyor.
Ek olarak sarjdayken sıcaklık bir miktar artıyor. Bunun nedeni nedir veya çözümü var mı?

Memnun musunuz hocam? Ben de bu cihazdan düşünüyorum iade etmeden önce MSI Bravo vardı fan sesi hiçbir program açık değilken bile yüksek geliyordu rahatsız etmişti bunda da o şekilde bir sorun var mı?
 

gorkemgeren

Femtopat
Katılım
29 Haziran 2022
Mesajlar
17
Bekliyorum hocam bir an önce gelir umarım.
Hocam bugün sabah elime ulaştı. Pek fazla test imkanı bulamadım ama ilk izlenim olarak kasası çok kaliteli geldi bana. Açtığım an metalin soğukluğunu hissettim cidden. İlk kez bu seviyede bir laptop kullanma fırsatım oldu o yüzden kıyaslama yapamayacağım malesef. Fan sesi kulak tırmalayacak cinsten değil ama yük altında biraz hissettiriyor kendini. Prizde değilken dizi film izledim ve fan çalışmadı bile. Pil performansı bu donanıma göre beni şaşırttı 4-5 saat boyunca çıkardı gezinirken daha da gider diye düşünüyorum zamanla. Csgo da test etme fırsatım oldu ve en yüksek ayarlarda ortalama 240fps bandında cpu sıcaklığı 88derece gpu 76derece civarında otomatik fan seçeneğiyle oynadım. İnce ayarlar yapılırsa daha da stabil olacağını düşünüyorum. Turbo fanda dediğim sıcaklık değerleri 7ila 10derece arası düşüyor ama uçak kalkar gibi ses çıkartıyor. Benim ilk izlenimim bu şekilde şuan gayet mutluyum tercihimden. Umarım aklınızdaki soruları bir nebze gidermişimdir. Aklınıza bir şey takılırsa sorun yardımcı olmaya çalışırım
 
Yukarı