MSI Dragon Center açılmıyor

Program yüklendikten sonra onu yönetici olarak başlatmanız gerek. Başlattıktan sonra bir kurulum daha yapacak sonra sistemi yeniden başlatmanızı isteyecek.
Program çok sıkıntılı. Adam akıllı bir güncelleme gelmiyor. Bende True Color özelliğini kullanamıyorum. MSI, programı adam etmedikçe sorunlar devam eder.

Program yüklendikten sonra onu yönetici olarak başlatmanız gerek. Başlattıktan sonra bir kurulum daha yapacak sonra sistemi yeniden başlatmanızı isteyecek.
Program çok sıkıntılı. Adam akıllı bir güncelleme gelmiyor. Bende true color özelliğini kullanamıyorum. MSI, programı adam etmedikçe sorunlar devam eder.

Abi yaptım işe yaramıyor. Görev yöneticisinde bile gözükmüyor oderece.

Abi yaptım işe yaramıyor. Görev yöneticisinde bile gözükmüyor oderece.
C ve D'den Dragon Center ile ilgili her şeyi sil. Sonra gizli dosyaları açıp program dataya gir ve MSI dosyasına gir. İçeride sadece Dragon Center yazılı dosyayı sil eğer varsa. Sonra sistemini yeniden başlat.
Sistem açıldıktan sonra Microsoft Store'a gir ve Dragon Center'ı oradan indir. MSI'ın kendi sitesinden indirme ve indirdiğin kurulum dosyasını da sil.

C ve D'den Dragon Center ile ilgili her şeyi sil. Sonra gizli dosyaları açıp program dataya gir ve MSI dosyasına gir. İçeride sadece Dragon Center yazılı dosyayı sil eğer varsa. Sonra sistemini yeniden başlat.
Sistem açıldıktan sonra Microsoft Store'a gir ve Dragon Center'ı oradan indir. MSI'ın kendi sitesinden indirme ve indirdiğin kurulum dosyasını da sil.

Hemen deneyeceğim.

Sistem yüklenirken otomatik olarak başlamadığından dolayı MSI Dragon Center yazılımı açılamayabilir. Etkinleştirmek için;
  1. Windows tuşu + R kombinasyonuyla gelen Çalıştır penceresine MSConfig yazınız.
  2. Hizmetler sekmesine gelip, alttaki Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğindeki kutucuğu işaretleyiniz,
  3. MSI Dragon Center yazılımı gözüküyorsa; kutucuğu işaretleyin. Uygula ve ardından Tamam seçenelerine basarak sistem yapılandırması penceresinden çıkınız,
  4. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu işlemleri yaptıktan sonra sorunlarınızın devam edip etmediğini bildirebilirsiniz.

Eğer MSI Dragon Center gözükmüyorsa ne yapmalıyız?

Merhabalar ben de dragon center uygulamasını yanlışlıkla silmiş bulundum. Tekrar yüklemek istediğimde ise bahsedilen benzer sorunlarla karşılaştım. An itibari ile uygulamayı bilgisayarıma yükledim.
Yazı ekindeki linkte yer alan videoyu izleyerek çözüme ulaştım.
Sizlere de yardımcı olması açısından özetle;

1.Aşama: (Doğru dosyayı indirme)
MSI sitesine girip cihazınızın modelini bulup seçin, açılan ekranda support sekmesine girin, utulity sekmesine tıklayarak işletim sistemini seçin ve dragon center uygulamasını indirin. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra doğrudan sizin Cihazınızla uyumlu dragon center uygulamasını indirmiş olacaksınız.

2. Aşama: (dragon center uygulamasına ait bir veri varsa bilgisayardan tamamen silme)
Uygulamalar ve özellikler sekmesi kontrol edilerek varsa çalışmayan dragon center silinmelidir. Ardından windows C yi açarak gizli dosyaları gösterin, program data klasörüne girin, MSI klasöründe dragon center ile ilgili dosya varsa silin (bende vardı sildim),

3. Aşama (Kurulum)
İndirmiş olduğunuz winrar dosyasından buraya çıkar sekmesi ile dosyayı çıkaralım, setup dosyasını yönetici olarak çalıştır dedikten sonra kurulum tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yeniden başlattıktan sonra başlangıç menüsünde yer alan dragon center uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın ve kurulum başarıyla tamamlanacaktır. ( en azından benim yükleme sürecim böyleydi)
detaylar videoda mevcuttur. iyi günler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı