MSI DS502 ve Rampage SN-RW1 farkları

msi-ds502-7-1-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-z.jpg
8927154307122.jpg

Öncelikle Rampage SN-RW1 incelememe buradan ulaşabilirsiniz.

4 yıl boyunca SN-RW1 kullanıp, Razer Kraken TE ve Corsair HS70 gibi kulaklıkları denememe rağmen vazgeçememiş ve malzeme kalitesinin bir tık daha iyi olduğunu bildiğim MSI DS502 modelini merak eden birisi olarak ürünü yaklaşık 1 yıl önce satın aldım.

En baştan belirteyim, iki kulaklık arasında teknik anlamda hiçbir fark yok. Yani teknik anlamda yukarıdaki inceleme %100 olarak DS502 için de geçerli. Ses kalitelerinden yazılımlarına kadar aynı iki kulaklık da. Görsel destekli bir konu olmayacak, tecrübe aktaracağım sadece.

MSI DS502'nin kutusu başta SN-RW1'e göre aşırı iyi, RW1 kutusu ince karton ve şeffaf plastikten ibaretti. Ha DS502'nin kutusu çok mu iyi? Hayır. O da saf kartondan MSI markasına gram yakışmayan bir kutuya sahip. Hele bir de şu fiyatlandırmasıyla.

DS502 RW1'in aksine parlak değil; mat, daha sağlam duran ve dokunuş hissiyatı çok daha iyi olan bir plastikten üretilmiş. Bu kulaklığın kontorlcüsünden tutun diğer kısımlarına kadar böyle. Fiyat farkını ortaya çıkaran asıl neden de bu diye düşünüyorum. Ayrıca kulak pedleri de RW1'e göre çok daha kaliteli ve kafa bandında kullanılan deri daha esnemeyen sağlam bir yapıya sahip. Hoş RW1 kafa bandının derisi 3. yılın yarılarında soyulmaya başlayınca ortalığı batırmaması için kendim soymuştum. Kulak pedleri sapasağlamdı ama onu belirteyim. Kabloları da %100 aynı, herhangi bir farkları yok.

Velhasıl kelam, iki kulaklığın performansı %100 aynı, ancak malzeme kalitesi açısından DS502 1 gömlek üstün diye düşünüyorum.

Bu iki modelden birisini veya ikisini kullanan arkadaşlar da varsa yorum yaparlarsa güzel olur :).

İyi sosyaller.

Zamanında RW1 önerince linçlerlerdi, alın size yıl olmuş 2021 MSI bu kulaklığı "yeni" çıkartmış :D.
Rampage bu tip durumlarda çok güzel marka, eğer marka bastığı ürünün kaynağı iyiyse 6-7 yıl çiziksiz kullanırsın bana mısın demez.

Yeni konular

Geri
Yukarı