MSI evoke RX5700 bilgisayarı kapatırken ekranda çıkan yeşil çizgi

Carrierw

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımı kapatırken veya yeniden başlattığımda her seferinde videodaki gibi yeşil kalın çizgi çıkıyor? Bazen de oyunları alt-Tab atarken ekran tamamen yeşil oluyor. Önceki ekran kartımda oyunlarda yeşil noktalar ve mor kareler çıkıyordu ve sonunda kart öldü. Ekran kartımı yeni aldım acaba endişelenmeli miyim? Ekran kartım MSI evoke RX5700.
Problemi gösterdiğim videomun linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU nedir? Ve GPU-Z programında ekran kartında aşırı ısınan RAM vb. bir yer var mı? Kontrol ediniz.

Corsair VS550 550W 80+ kullanıyorum.
Tam olarak GPU-Z programını bilmiyorum ama proğramı açtım hiçbir şeye dokunmadım 10 dakikalık sonuçlar:

1600693032613.png

1600693068688.png

İyi PSU almalısın ya da bulup denemelisin ancak öyle anlarız sorun karttan mı sistemden mi? MSI 750 demiş. Ben High Power 750W Gold performance GD modelini öneriyorum kendini kanıtladı. Bu kartlarda maceraya girmeye gelmiyor.
Bulursan böyle şemadaki gibi bağlayıp dene.

d7Eb8p.jpg

2-3 aydır böyle kullanıyorum ekran kartı zarar görmüş müdür hocam?

Vallahi ihtimal olarak var ama buradan sana kesin yargı vermek imkansız. O PSU ile değil de en azından ayrı ayrı güç bağlantısı yapmaya uygun 4X PCI-e güç çıkışı olan PSU ile denemek lazım 700-750W. Bak canım ben sana 3 model göstereceğim bunlardan birisi bile idare etmeli o kartı;

En minimum bunlardan bir tanesini alıp denemen lazım. Ama ideali 100-200 fazla verip High Power performance GD Gold 750W almak kesinlikle. Ya da bulup dene arkadaşından falan güçlü bir PSU çift ayrı ayrı iki kablo ile güç bağlantısı yapıp şemadaki gibi.

Kutuda Hydro k yazacak alırsan. Hiper k değil.

Veya:

Kral ise bu model fiyat / performans / kalite / başarım.

Son düzenleme:
Vallahi ihtimal olarak var ama buradan sana kesin yargı vermek imkansız. O PSU ile değil de en azından ayrı ayrı güç bağlantısı yapmaya uygun 4X PCI-e güç çıkışı olan PSU ile denemek lazım 700-750W. Bak canım ben sana 3 model göstereceğim bunlardan birisi bile idare etmeli o kartı;

En minimum bunlardan bir tanesini alıp denemen lazım. Ama ideali 100-200 fazla verip High Power performance GD Gold 750W almak kesinlikle. ya da bulup dene arkadaşından falan güçlü bir PSU çift ayrı ayrı iki kablo ile güç bağlantısı yapıp şemadaki gibi.

Kutuda Hydro k yazacak alırsan. Hiper k değil.

Veya:

Kral ise bu model fiyat / performans / kalite / başarım.

Hocam bana maks 450-500TL'lik bir şey önerirsen bütçem için daha iyi olur ya.

Son düzenleme:
Hocam bana maks 450-500TL'lik bir şey önerirsen bütçem için daha iyi olur ya.

High Power 750W Bronze br-dd en iyisi 511TL şuan kampanya var.

Yeni konular

Geri
Yukarı