MSI Freedos bios guncelleme

pasha26

Hectopat
MSi sitesinde bios güncelleme ile ilgili şöyle bir ifade var:

- If the notebook you purchased has Win7 Bios installed, please DON'T attempt to update using Windows 8 bios (or vice versa). Failure to abide may result in bricking your system.

- Although there's a bios detection program written to protect user from cross flashing the bios (Win7 to Win8 bios or vice versa), still DON'T experiment. Failure to abide may result in breaking your system.

FreeDos laptopun bios güncellemesini hangi dosya ile yapmalıyız? Windows 7 için olanla mı Windows 8 için olanla mı?

Yukarıda yanlıs yaparsak sistemi bozacağımız söyleniyor. Freedos laptopun mevcut biosunun ne olduğunu bilmiyorum.

Laptop şu: Msı GE70 2OE-265XTR Notebook « Laptop ? Ultrabook ? Tablet ? Notebook | Ebrar Bilgisayar

İsterseniz önce bir işletim sistemi kuralım. Windows 8.1 ya da Windows 8 gibi. :) Ondan sonra bios güncellemesi yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu BIOS'u indirin:

Laptopunuzda RAID olması lazım. 128 GB SSD, iki tane 64 GB mSATA SSD'nin RAID modunda çalışması ile oluyor diye biliyorum. BIOS dosyasını klasöre çıkartın ve E1757IMS.716 klasörünü açıp FLASHWIN64.BAT dosyasını çalıştırın. Bu kadar. PC işlem bitince kendi kapanacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı