Çözüldü MSI G31m MS-7379 BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Anakartınızın modelini doğru biliyorsanız doğru BIOS dosyası bu. MSI Türkiye sanırım USB ile güncellemek dışında LiveUpdate programı ile de güncelleyebiliyorsunuz.

Yiğitt35

Kilopat
Katılım
27 Temmuz 2017
Mesajlar
4.691
Makaleler
7
Çözümler
27
Yer
Bağcılar :D
Anakart modelini CPU-Z üzerindeki Mainboard sekmesinden öğrenebiliriz veya AIDA64. Dediğim gibi eğer doğru anakart modelinden bahsediyorsak o BIOS dosyası doğru. Ayrıca Windows üzerinden güncellerken programa bir şey olmazsa ve işlemci başarıyla bitirirse bir şey olacağını zannetmem. Ben HP ve Gigabyte anakartlarda BIOS'u Windows'tan güncellemiştim hep.
 
KS
KS
Y

Yazılımcı46

Picopat
Katılım
2 Haziran 2021
Mesajlar
366
Çözümler
5
Anakart modelini CPU-Z üzerindeki mainboard sekmesinden öğrenebiliriz veya AIDA64. dediğim gibi eğer doğru anakart modelinden bahsediyorsak o BIOS dosyası doğru. Ayrıca Windows üzerinden güncellerken programa bir şey olmazsa ve işlemci başarıyla bitirirse bir şey olacağını zannetmem. Ben HP ve Gigabyte anakartlarda BIOS'u Windows'tan güncellemiştim hep.

BIOS'u flash bellek ile güncellemeyi başlatmak için hangi komutu yazmalıyım? BIOS'u yedeklemeli miyim ve nasıl yedeklerim? BIOS güncelleme kılavuzu İngilizce olduğu için anlamadım.
 
Yukarı