Çözüldü MSI G31m MS-7379 BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Anakartınızın modelini doğru biliyorsanız doğru BIOS dosyası bu. MSI Türkiye sanırım USB ile güncellemek dışında LiveUpdate programı ile de güncelleyebiliyorsunuz.
Anakartınızın modelini doğru biliyorsanız doğru BIOS dosyası bu. MSI Türkiye sanırım USB ile güncellemek dışında LiveUpdate programı ile de güncelleyebiliyorsunuz.

Çözüm
Anakart modelini CPU-Z üzerindeki Mainboard sekmesinden öğrenebiliriz veya AIDA64. Dediğim gibi eğer doğru anakart modelinden bahsediyorsak o BIOS dosyası doğru. Ayrıca Windows üzerinden güncellerken programa bir şey olmazsa ve işlemci başarıyla bitirirse bir şey olacağını zannetmem. Ben HP ve Gigabyte anakartlarda BIOS'u Windows'tan güncellemiştim hep.

Anakart modelini CPU-Z üzerindeki mainboard sekmesinden öğrenebiliriz veya AIDA64. dediğim gibi eğer doğru anakart modelinden bahsediyorsak o BIOS dosyası doğru. Ayrıca Windows üzerinden güncellerken programa bir şey olmazsa ve işlemci başarıyla bitirirse bir şey olacağını zannetmem. Ben HP ve Gigabyte anakartlarda BIOS'u Windows'tan güncellemiştim hep.

BIOS'u flash bellek ile güncellemeyi başlatmak için hangi komutu yazmalıyım? BIOS'u yedeklemeli miyim ve nasıl yedeklerim? BIOS güncelleme kılavuzu İngilizce olduğu için anlamadım.

Aslında sistemde herhangi bir sorun sıkıntı yoksa BIOS güncellemeye gerek yok hocam, BIOS güncelleme nadiren de olsa stabiliteyi bozabiliyor.

İşlemci güncellemeyecekseniz, yani yeni BIOS ile gelecek olan işlemci destek listesindeki işlemcileri kullanmayacaksanız önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı