MSI G41M-E43 XEON işlemci destekler mi?

BabaKing71

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi forumlar. Benim geçici bir süreliğine işlemci ve anakarta ihtiyacım vardı. Sahibinden sitesinde 220 TL'ye MSI G41M-E43 DDR3 anakart buldum. Üzerinde Xeon E5472 işlemci ile geliyor. İnternette bu anakart pek bilinmiyor. Xeon takılabildiğide ne kendi sitesinde mevcut ne de başka bir sitede. Ürün GET ile satılıyor bu akşam aldım fakat daha kargoya verilmedi. Satıcının başka ilanıda yok. Şüphelendim açıkçası. Satıcı çok resmi ve gecikmeli mesajlar atıyor. Sizce bu bir dolandırıcı olabilir mi? Yardım ederseniz sevinirim.

220 TL'ye 2. el mi aldın? Eğer öyle ise biraz kazık yemişsin, O anakartın sıfırnı 120 130 TL ye bulabilirsin, İşlemci ise 50 60 Lira arası birşey, bu ekipmanlar pek işini görmez bu zamanda ancak, daha açık belirt aldığın ürün 2. el mi 0 mı?

Arkadaşlar iyi forumlar. Benim geçici bir süreliğine işlemci ve anakarta ihtiyacım vardı. Sahibinden sitesinde 220 TL'ye MSI G41M-E43 DDR3 anakart buldum. Üzerinde Xeon E5472 işlemci ile geliyor. İnternette bu anakart pek bilinmiyor. Xeon takılabildiğide ne kendi sitesinde mevcut ne de başka bir sitede. Ürün GET ile satılıyor bu akşam aldım fakat daha kargoya verilmedi. Satıcının başka ilanıda yok. Şüphelendim açıkçası. Satıcı çok resmi ve gecikmeli mesajlar atıyor. Sizce bu bir dolandırıcı olabilir mi? Yardım ederseniz sevinirim.

220 TL'ye 2. el mi aldın? Eğer öyle ise biraz kazık yemişsin, O anakartın sıfırnı 120 130 TL ye bulabilirsin, İşlemci ise 50 60 Lira arası birşey, bu ekipmanlar pek işini görmez bu zamanda ancak, daha açık belirt aldığın ürün 2. el mi 0 mı?

İşlemci Aliekspress'de 75 lira sadece. Anakart 145 TL gibi bir fiyata denk geliyor yine de sizin dediğiniz civarda fiyat konusunda problem yok. Ürünün güvenirliğine denk gelirsek. Ürünün linkini atar mısın bir de ben konuşmaya çalışayım? Ürünün benchmark testi gibi herhangi bir çalışma belirtisi bulunmakta mı? Hala iptal edebilme şansın var mı? Kırıkkaleli tufaya düşmemeli :LOL::LOL:

Aliexpress ten böyle şeyleri alırken pek önermiyorum, arkadaşımın aldığı işlemci ve ekran kartında problem çıktığında çok uğraştı da düzeltebildi. Kargo ile geldiği için pek güvenli değil, kaynak da yurtdışı olduğundan.. Bence elden gidip yerinden alın Türkiye de.

İlla XEON işlemci mi düşünüyosun? AMD toplayabilirsin biraz daha üstüne koyarak?

İşlemci Aliekspress'de 75 lira sadece. Anakart 145 TL gibi bir fiyata denk geliyor yine de sizin dediğiniz civarda fiyat konusunda problem yok. Ürünün güvenirliğine denk gelirsek. Ürünün linkini atar mısın bir de ben konuşmaya çalışayım? Ürünün benchmark testi gibi herhangi bir çalışma belirtisi bulunmakta mı? Hala iptal edebilme şansın var mı? Kırıkkaleli tufaya düşmemeli [emoji38][emoji38]
Buyrun Hocam;
MSİ G41M-E43 XEON E5472 İŞLEMCİ TPLİNK 1000 EPROMLU ETHERNET - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 493286404

İlla XEON işlemci mi düşünüyosun? AMD toplayabilirsin biraz daha üstüne koyarak?
Yazın DDR4 sisteme geçmeyi düşünüyorum hocam. Bu yüzden ucuz parçalara yönelmiştim.

Aliexpress ten böyle şeyleri alırken pek önermiyorum, arkadaşımın aldığı işlemci ve ekran kartında problem çıktığında çok uğraştı da düzeltebildi. Kargo ile geldiği için pek güvenli değil, kaynak da yurtdışı olduğundan.. Bence elden gidip yerinden alın Türkiye de.
Daha öncesinden Xeon siparişi verdim ama elime ulaşmadı ve AliExpress'in para iadesi yapmasını bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı