Msi G41M-P33 combo vs MSI H81M-P33

Untale

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sistemimden bahsedeyim;
GPU: Msi GT 730 2GB DDR3
CPU: İntel Core 2 Duo E8500 3.16 Ghz
Anakart: MSI G41M-P33 Combo
RAM:8 GB DDR3

Bir kaç aydır aklımda PC'yi yükseltmek vardı.Mayıs ayı gibi falan tam hatırlamıyorum dayıma (elektronik mühendisi) GT730'u göstererek bunu alsam yeter mi başka ne almam gerekir tarzı bi akıl danışayım dedim. O da sever elektroniğe para harcamayı. Hemen kalk gidelim alalım dedi.(Bundan önce GT 220 vardı :( kasa falan berbattı onları da dayım zamanla topladı hatta E8500'üme Power cooler bile aldı.) O zamanlar iyice cahilim tabi bilmiyorum E8500'ün asırlar önceden kaldığını falan dayım da ha bire i3'le aynı lan ikisi de 2 çekirdek diyor ben de ohh iyiymiş diye rahatlıyorum. Her neyse hikayemi kısaca anlattım ki hemen çullanmayın bu sistem ne lan falan diye.

Şimdi gelelim asıl mevzuya.Açıkçası ne 1000 TL'den fazla bütçem, ne de oturup saatlerce oyun oynayacak zamanım var. Fen Lisesi öğrencisiyim ve bu sene 11. sınıfa geçiyorum sorumluluklarımın da farkındayım. Babam zaten oyun konusunda çok sinirli bi de benden başarı bekleyen bu devlet memuru adama kalkıp da bana i7'li GTX980'li sistem al diyecek halim yok.

Sadece haftasonları GTA v, h1z1, bf4 oynatacak bir sistem yeterli bana (40 FPS civarı). Sizce zaten kötü olan ekran kartıma E8500 ile acı çektirmeye devam mı edeyim yoksa yakınlaşan bayram ve doğum günümü değerlendirerek 400 TL civarına MSI H81M-P33 ve Pentium g3258 ikilisini alsam, sistemime faydası ne olur ? Ayrıca bu iki anakartın olayı ne ben çözemedim benimki daha pahalı ama Core 2 quad'dan sonrasını desteklemiyor :/ Şu an GTA v high'da 30 FPS görünce sevinir bir haldeyim. H1z1 ise en sevdiğim oyun olmasına rağmen orta ayarlarda 30 FPS zor görüyorum o da render distance 800 civarı iken :/ Bf 4 ise tam bir hayal kırıklığı aldım öylece duruyor.

Ne dersiniz dostlar, benim külüstüre yapayım mı böyle bir şey harcadığıma değer mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı