MSI G41M-P33 overclock sorunu

leqo35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bende MSI G41M-P33 Combo anakartım var işlemcim intel q9505 2.83 ghz en fazla 2.91 ghz e kadar çıkarabildim. Onda sonrası 3 4 kere makine rest liyor ve eski haline dönüyor. FSB değerini en fazla 342 yapabiliyorum. 342 den sonrasnı kabul etmiyor. İnternet de araştırdım 3.8 ghz e çıkaranlar var soğutucm oldukça iyi. Kelebek soğutucu 500w güç kaynağı var acaba sorun nerden kaynaklanıyor. Şimdiden teşekkürler.
  • İşlemci : intel 2 Quad Core Q9505
  • RAM : 8GB DDR3 1333mhz
  • Ekran Kartı : Asus GTX750 Ti STRIX O.C GDDR5 2GB
  • Anakart : msi g41m-p33 combo - 500w PSU

Her işlemcinin bir OC potansiyeli vardır. Bu, aynı marka model olsa bile her işlemcide farklıdır.
Yani 3,8'e çıkanların olduğu gerçeği senin de 3,8'e stabil çıkabileceğin gerçeğini doğurmaz.

Yapman gereken şey şansına küsmek açıkçası. Zaten eski nesil bir işlemcin var, hız aşırtmaya uygun bir sistem değil.
Bu işi yeni nesil, hız aşırtma teknolojilerini içerisinde barındıran ve çarpan kilidi açık olan bir işlemci ile tekrar denersin ileride.

Şuan OC için uygun olmayan bir işlemciyi FSP değeri üzerinden can çekiştiriyorsun, stabil olarak sağlanabilecek frekans artışı zaten çok kısıtlı kalacaktır. O sınırı aşmaya çabalama.
Zamanını harcama yani boş yere :)

Hesabim 1 gun kısıtlama yemiş. :)
Tesekkur ederim yorum için. Şuan bu GHz'de sorun yok. Böyle devam edeyim. Zaten yakinda i5 ve yeni anakart almayi dusunuyorum .
Biraz eski islemci ama mas var. :) GTA 5'i ultra yakin ayarlarda 50 40 FPS oynatiyor. İlk cikan i3 ve i5 işlemcilere tas cikartir. :) :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar uyarmak haddime değil ancak lütfen şu Sosyal'e gelmeden önce kuralları bir okuyun.
Bizler sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz, sizler de yönetime biraz yardımcı olun.

Yan hesap açmanın ceza nedeni olduğunu bilmeniz gerekir, kuralları okumayan birinin bile bunları bilmesi gerekir.

Bilmiyordum, ozur dilerim ama en ufak bir hatada hemen kisitlama atiyorlar. Biraz daha hafif ceza olsaymis keske. Tesekkurler, iyi geceler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı