MSI Gaming X vs Sapphire Nitro+

hzgzlhhs

Hectopat
Daha fazla  
RX 5700 XT ekran kartı modelini almayı düşünüyorum da Gaming X ile Nitro+ arasında kararsız kaldım. Youtubedede düzgün bir karşılaştırma bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatı uygun olanı alın. Gaming X bir tık daha iyi diye biliyorum soğutma bloğu açısından ama Nitro da 3 fanlı. GPU sıcaklığı olarak Nitro+ bir tık önde olsa da VRM, VRAM sıcaklıkları da önemli. İkisi de çok yakın yani tercih edilebilirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben olsam MSI'ı tercih ederdim. Genelde daha düşük fan hızlarında daha sessiz bir şekilde benzer soğutmayı sağlıyor, blok büyük olduğu için.

Sapphire AMD 5000 serisinde çok güzel işler çıkarıyor. Tabii MSI Gaming X de kendisini kanıtlamış güzel bir model.

Şu verilere göre Gaming X hem bağlantı noktasından hem de yükte daha çok ısınıyor, tahminimce Nitro+'dan da pahalıdır. Nitro+ daha tercih edilebilir görünüyor bana göre.

Screenshot_6.png

Screenshot_5.png

Fiyatı uygun olanı alın. Gaming X bir tık daha iyi diye biliyorum soğutma bloğu açısından ama Nitro'da 3 fanlı. GPU sıcaklığı olarak Nitro+ bir tık önde olsa da VRM, VRAM sıcaklıkları da önemli. İkisi de çok yakın yani tercih edilebilirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben olsam MSI'ı tercih ederdim. Genelde daha düşük fan hızlarında daha sessiz bir şekilde benzer soğutmayı sağlıyor, blok büyük olduğu için.

Ben yurtdışında yaşıyorum ve alacağım yerde Nitro 5 Euro daha pahalı oda çok bir şey değil ve benim için performans önemli. Bazı oyun testlerine baktım Nitro+ 70 derecelere ulaşıyor ASUS TUF Evo modeli 50 Euro daha ucuz ve soğutması gayet iyi önerir misiniz.

Son düzenleme:
Ben yurtdışında yaşıyorum ve alacağım yerde Nitro 5 Euro daha pahalı oda çok bir şey değil ve benim için performans önemli. Bazı oyun testlerine baktım Nitro+ 70 derecelere ulaşıyor ASUS TUF Evo modeli 50 Euro daha ucuz ve soğutması gayet iyi önerir misiniz.
Öneririm. Evo modelinin soğutması yenilendiği için Nitro ve Gaming X'ten çok da sıcak çalışmıyor hocam, o kadar fiyat farkı varsa kesinlikle düşünülür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı