MSI garanti rezilliği

muratakydn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ürünüm çalışır haldeydi. Ana kartımın 3. ve 4. RAM slotunda sorun oluştu. 1. ve 2. RAM slotlarına RAM takınca sorunsuz şekilde çalışıyordu. Bende sıkıntımın giderilmesi için ürünümü Vatan Bilgisayar üzerinden 18.07.2020'de başvurarak MSI servisine gönderdim. O hafta içinde bana dönüş yapıldı kullanıcı hatası dendi ve 280 lira ücret çıkarıldı. Ben de o gün onayladım ve işlem tamir sürecine girdi. 1 ay geçti MSI servisini aradım. Tamir edecek kişiye kadar ulaştım daha bakmadıklarını yoğun olduklarını söyledi. Birkaç kezde Vatan Bilgisayar'a giderek aciliyetim olduğunu belirterek tekrardan MSI servisine yazı yazmalarını ilettim. 21.09. 2020'de ürünüm geri geldi ve bana ürünün tamir edilemeyeceğini söyleyerek ürünümü eski haliyle geri yolladılar. Vatan Bilgisayar MSI'a mağduriyetimi gidermelerini ilettiklerinde ise, bana 470dolar + KDV değişim ücreti ile yardımcı olabileceklerini iletmişler. Bunlar Vatan Bilgisayar ile MSI arasındaki yazışmada mevcuttur. Dokümanları maalesef ben alamıyorum fakat kayıt altında Vatan Bilgisayar'da durmaktadır. İstedikleri para bugünün parasıyla 4300TL'dir. Burada benimle resmen alay edilmektedir. Vatan Bilgisayar'da ürünün sıfırı 3800TL. Bana hiçbir şekilde yardımcı olmayıp. Sıfır fiyatının üzerinde bir para istiyorlar benden. Vatan Bilgisayar dışında daha düşük fiyatlara da bulunmaktadır. Beni 2 ay boyunca oyalayıp. Sıfır fiyatının üzerinde bir para talep ediyorlar. Bana hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar.

Almayın aldırmayın. Bu adamların eskisi ile gram alakası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben 3 yıl MSI laptop kullandım. Ve masaüstümde tüm parçalarımda MSI ürünleridir. Garantiye verdiğimde aynı gün aldığım oldu. Ben Vatan Bilgisayar ile iletişime geçmedim direkt Şişli'deki garanti yetkilileri ile iletişim halinde oluyordum. Sizin olayınız biraz bahtsızlıkmış.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı