İnceleme MSI GC20 gamepad

Selam. Bugün de yaklaşık 3 gün önce elime geçen MSI Force GC 20 gamepadini inceleyeceğim.

GC30 ile GC20 arasında ne fark var?
Malzeme kalitesi bakımından hiçbir fark bulunmuyor. Aralarındaki tek fark GC30'un kablosuz olması. Bundan dolayı da daha pahalı. Kablolu mu kablosuz mu istediğinize göre bir tane alabilirsiniz.

GC20 de ne gibi özellikler var?
GC20 bir gamepad. 2 tane Joystick'i, 1 tane D-pad'i, Xbox dizilimine sahip olduğu için X y b a tuşları, lt, RT, lb ve rb butonları var. Ortasında da Xbox Game Bar'ı açan bir tuş var. Ayrıca 2 adet biri oyunlarda oyunun kendi menüsünü açan, diğeri de geri özelliğini sağlayan tuş. Ve ayrıca artık neredeyse her kontrolcüde bulunan titreşim bulunuyor.

Kargo süreci nasıl geçti?
Kargo sürecinde hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Pazar günü akşam verip çarşamba öğleden sonra elime geçti. Ben indirimdeyken ve stokları varken İtopya'dan aldım. Memnunum. Paketlemesi vs zaten bir sıkıntı yok.

Paket içeriğinde ne var?
Paketin içinde 1 adet USB to Type-C, Type-C to Type-C, garanti belgeleri vs ve kontrolcünün kendisi geliyor. Çok bir içeriğimiz yok kısaca. Ha gerek var mı? Hayır yok.

Bir uyum sorunu yaşadın mı?
Kontrolcü Xbox dizilimine sahip olması ve Windows'un onu Xbox kontrolcüsü dolayısıyla uyumlu algılamasını sağlıyor. Kablosunu taktım anında çalıştı kısaca. Hiçbir oyunda algılamamazlık etmedi.

hades, Doom Eternal, Batman Arkham asylum, Deep rock galactic, celeste, Dead cells, a hat in time, owlboy, enter the gungeon ve Paladins. Hiçbirinde sıkıntı yaşanmadı

Peki sen bu kontrolcüyü neden aldın?
Ben bu kontrolcüyü artık klavyemde 100 tuşun arasında değil de daha sade bir şekilde oynamak için aldım. Ayrıca normalde Monster alacaktım fakat onda sorunlar olduğunu öğrenince kalitesinden emin olduğum MSI kontrolcüye yöneldim. Hem fiyatı da oldukça cazipti. Ayrıca dizaynı da çok hoşuma gitti. İlk başta kullanırken hem tek gözümün kapalı olmasından dolayı, hem de en son 7 yaşından beri elime kontrolcü almadığımdan bir afalladım. Ama sonra yavaş yavaş alıştım. Ha FPS oynamaya henüz alışamadım ama eminim ona da alışacağım.
Evet bu kadardı sanırım. Daha fazla belirteceğim bir şey yok. Herhangi bir sorunuz olursa buyurun sorun. Etiketlemekten de çekinmeyin. Son olarak kontrolcünün bir görselini ve aldığım linki atacağım (fiyatı bir 50-60 TL artmış şu an 344 lira. Ben 280 küsur bir şeye almıştım.) Link: MSI GG Force GC20 PC Android Uyumlu Gamepad | ITOPYA
Görsel:

1613673541608.png

(Resmin kalitesi için kusura bakmayın :D)

(Kontrolcüyü @Yener K. hocam vesilesiyle almaya karar verdim. Sağ olsun çok yardımı dokundu kendisinin.)

Son düzenleme:
Hocam bu fiyata orijinal One S kolları var ikinci el, fiyat biraz daha uygun olabilirmiş. Ayrıca ilerleyen günlerde bir sorun yaşadığınızda parça temin ve tamir nasıl olacak bir bilginiz var mı?
Esas üreticiyi biliyor musunuz biliyorsanız parça satıyor mu, AliExpress veya benzeri yerlerde açma kapama seti, tuş takımı, film şerit vb var mı?

Bu dedikleriniz hakkında hiçbir fikrim yok. Babam ikinci ele pek sıcak bakmadığı için bu kola yöneldim zaten.

Yeni çıkan V2 modeli ile farkını biliyor musunuz acaba? Sizin incelediğiniz modelde analog sıkıntısı çoğu insanda varmış çünkü. V2 modelinde hala bu sorun mevcut mudur acaba?

Geri
Yukarı