MSI GE 60 0NC HDD'den gelen sesler

badad

Kilopat
Geçen yıl aldığım MSI GE 60 0NC i7'li notebooktan ilginç sesler gelmeye başladı. Sesler değişik yüksekliklerde tık sesleri ve yayı gerip bırakınca oluşan sese benzer sesler. Sesler ilk ortaya çıktığında fandan geliyordur diye düşündüm, önemsemedim. Ancak sesler artınca ve fandan gelmediğini anlayınca korktum biraz. Sonra USB girişine kablo takmaya çalışırken sesin fanın altından geldiğini keşfettim (ya da bana öyle geldi). Fanın altında da HDD var.

1. Bu neden olabilir?
  2. Servise göndermem gerekir mi?
  3. Servise gönderecek isem yedekleme disk öneriniz nedir?

Ben Seagate Back Plus 1 TB almayı düşünüyorum ancak emin değilim. Alacağım diski sonradan da kullanacağım için taşınabilir olması, adaptörsüz olması ve 2,5 inç olması kriterlerim. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

HD Tune 5.50 kurun ve Health bölümne bakın. Sarı ya da kırmızı değerler varsa disk bozulmaya yakındır. Tabi çift disk varsa sistemde, üstten ikinci diski seçmeyi unutmayın.

1. Bunun nedeni cihazı taşırken meydana gelen sarsıntılardır.
2. Garanti varsa kesinlikle gönderin. Diskinizi değiştirirler ücretsiz.
3. 1 TB, 2.5" ve USB 3.0 olması iyi olacaktır.

Sarı veya kırmızı değerler yoktu, "Health Status: ok" yazıyordu. Ama sesler devam ediyor. Özellikle kopyalama ve taşıma yaparken daha çok dijital sesler çıkıyor. En yakın zamanda servise göndermeyi düşünüyorum. Cevabınız için teşekkürler. İyi günler.

3 - Normal bir harddisk + harici disk kutusu da alabilirsiniz. Hangisi ucuza geliyorsa öyle yapın, çünkü ikisi de aynı şey, bir farkı yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı