MSI GE60 0ND 454TR Mavi Ekran Sorunu

revander

Hectopat
Meraba arkadaşlar 10 gün kadar önce Vatan'dan msi ge60 0ND 454tr laptop aldım (ekran kartı nvidia geforce GTX660M) Bir oyun deneyip test edeyim dedim ancak durmadan bir mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum.

Oyundayken ekran kartı otomatik olarak turbo moda geçiyor ve ultara'da oynayabiliyorum (düşük ayarlarda da denedim genede aynı hatayı veriyor sıklıkla) ancak birkaç dakika sonra turbo ışığı bir anda sönüp oyun kitleniyor driver simgesinde ''nvidia kernel ekran kartının çalışmasını durdurdu ve bu durumdan başarıyla kurtuldu'' gibi yazı geliyor hemen sonrasında mavi ekran hatası çıkıyor. hatanın ismi: VIDEO_TDR_FAILURE (nvlddmkm.sys)

Mavi hata ekranının resmi:
q3f98.jpg

BIOS olsun, ekran kartının bilgisayarın kendi sitesinde önerdiği driver olsun, Nvidia'nın sitesinde çıkan en son driver olsun hepsini tek tek denedim, bütün bilgisayarı komple ne var ne yok güncelledim hala bu hatayı alıyorum (ekran kartı driverı şu anda son sürümde)

Öte yandan nvidia'nın oyunları optimize etmesi icin hazırlanmış ''nvidia geforce experience'' programından bir kontrol edeyim dedim belki bir şey yapılabilir diye orda da her şey tickli bir tek ekran kartında çarpı işareti var. Halbuki programın sistem gereksinemlerine uyumluluğuna baktım benim ekran kartı serimle gayet uyuşuyor yani herhangi bir problem olmaması lazım.

Geforce experience daki durum:

q5sqw.png

Donanımsal bir sorun diyeceğim. Anlamadığım nokta bu hatayı birçok kişi alıyormuş. İnternette yığınla bu gibi hatalar var. O zaman bu firma her ürettiği 5 bilgisayardan 2'sini bozuk satıyor. Daha 10 gün önce aldım bu kadar para döküp böyle madur olmak canımı çok sıktı. Servise mi yollayım yoksa yazılımsal bir problemse çözümü var mı?

- - - Güncellendi - - -

Sayın egemen süper moderatör;
Aynı konuyu 2 kere açmanın yanlış oldugunu biliyorum fakat hızlı görülsün ve yayılsın diye açtım çünkü gerçekten yardıma ihtiyacım var... bununla birlikte harfleri eksik yazmadan gayet düzgün bir dille derdimi ifade ettim ama kalkıpta ''türkçeye uyumlu değil'' , ''Cümleye büyük harfle başlayınız'' gibi uyarılar okumaya gelmedim buraya, bilgisayar hakkında deneylimli kullanıcılar var diye yazmak istedim! oldu olcak ''neden üyelik açtın'' diye sorun bari bir o kaldı 5-6 yıldır forumlarda gezerim ve yazarım böyle garip işgüzarlıklar yüzünden uyarı aldığımı bugüne kadar hatırlamıyorum. hadi bu mesajım yüzünden de ban atın bari forumunuza yeni katılan ve şuanda maduriyetini dile getirip yardım isteyen birine olan bu hoşgörünüz takdire şayan...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı