MSI GE60 0ND Wifi Kopması

l0kan1

Kilopat
Yardım sever arkadaşlar..
Başlıkta verildiği gibi wifi kopma sorunları yaşamaktayım. Servispoint'i aradım ve cihaz Win8.1 olduğu için bu sorunu yaşamaktasınız, işletim sisteminizi Win8 yaparsanız sorununuz çözülecektir dedi. Win8.1 kullanmak istiyorum ve çeşitli sitelerden WLAN driver ini güncelledim. Sorunum devam etmekte. Sorunum tam anlamıyla "Windows bu ağın proxy ayarlarını otomatik olarak algılayamadı" olarak görünüyor. Bu proxy ayarını manuel ayarlıyamıyormuyuz ?

Çözüm için yaptıklarım..
  • Saat ve tarihi kontrol ettim.
  • Güncel WLAN driverleri kurdum.
  • Anti virüs ile tarattım.
  • Killer e2200'ü sildim ve daha güncelini yükledim.
Yardımlarınızı bekliyorum..

1.jpg

Servispoint'teki arkadaşlar başından savmışlar anlaşılan. Ben bu tür hataları, "Cracklı windows sürümlerinde" almıştım. Windows sürümünüz orjinal mi ? Daha çok "sınırlı" hatası alırdım, WLAN sürücüsünü tekrar tekrar yükleyerek hatayı çözmüştüm. Bir çözüm değil ama tekrar tekrar yükleyip reset atabilirsen bir şansın olabilir.

Ayrıca ethernet kablosuyla bağladığınızda da aynı hatayı veriyor mu?

Servispoint'teki arkadaşlar başından savmışlar anlaşılan. Ben bu tür hataları, "Cracklı windows sürümlerinde" almıştım. Windows sürümünüz orjinal mi ? Daha çok "sınırlı" hatası alırdım, WLAN sürücüsünü tekrar tekrar yükleyerek hatayı çözmüştüm. Bir çözüm değil ama tekrar tekrar yükleyip reset atabilirsen bir şansın olabilir.

Ayrıca ethernet kablosuyla bağladığınızda da aynı hatayı veriyor mu?

Windows'um cracklı. Bende sizinki gibi hata almaktayım ama ne yaptıysam düzelmedi. Kablo ile bağladığımdada aynı hatayı almaktayım.

Hızını arttırdın mı? Modem Huawei HG253s mi? bizim ki bu hızı 50Mbps yapnca GT-S5360'ta kopmalar oluyor sorun Modemde yeni modem iste.
Hızım 8 mb/s eskiden olmuyan birşeydi ancak modemdende şüphelendim. Bu yüzden modem firmware sini güncelledim. Sorunum devam etmekte..

Servispoint saçmalamış. Bi WiFi için 8'e geri mi dönülür ? Ağ kartı donanım kimliğini belirtin.

Ayrıca cihazın BIOS ve FW güncellemelerini de yapın.

@Recep Baltaş Hocam dediğiniz gibi BIOS ve FW güncellemeleri yaptım. Ağ donanım kimliği =
PCI\VEN_8086&DEV_0892&SUBSYS_00628086&REV_C4

Yaptığım Yenilikler:
  1. TP LINK TD W8151N V1 FW güncellemesi.
  2. Kablo ile aynı hatayı almak.
  3. BIOS ve FW güncellemesi (w8 64 )

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    165,2 KB · Görüntüleme: 547
Dedigin w8'i indirdim UEFI olarak kurdum. Şu an hiç bir sıkıntı görünmüyor. Tek sıkıntı ingilizce win8'di Türkçe olarak değiştirmem zaman aldı o kadar. Bu sorunu yaşayan arkadaşlarımın w8 BIOS ve FW güncelleyip farklı bi Win kurdum ve oldu..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı