MSI GE60-2OE "Battlefield 3 Yetersiz Bellek" Hatası

Fahri Demirel

Hectopat
Yer
Kıbrıs/Gazimagusa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler. MSI GE60-2OE 215TR modeli bilgisayara sahibim. Özelliklerini de yazayım:

• Intel Core i7 4700MQ 2.4 Ghz
  • nVidia GTX765M GDDR5 2GB
  • Intel 4600 Series (Onboard)
  • 16GB DDR3 RAM
  • 1 TB HDD

Sorunu resimle açıklayayım.

p4WE6z.png

Tek başıma 5-6 saat MP'de takılıyorum ama hata vermiyor. Skype'la arkadaşlarımla girdiğimde ise bu atayı alıyorum ve masaüstüme erişimim kitleniyor. Mecburen yeniden başlatıyorum.

Aynı notebook'a sahip arkadaşımın bilgisayarında aşağıdaki değerleri karşılaştırdığımda, "Şu an ayrılan" bölümü 16382 civarında bir değere sahip.

jJWByg.png

Bu ilk sorundu. Bir de PC ilk açıldığında "Disk" kullanımı 3-4 dakika boyunca 100% etrafında geziyor. Bu sorun yaratır mı ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı laptobun Monster markasına sahibim, aynı sorunu Win8.1 işletim sisteminde ben de yaşadım hatta ne sorunlar yaşadım en son dayanamadım Win7 yükledim sorunsuzca oyunlarımı oynuyorum. Win 8-8.1 önermiyorum.

Ben de aynı laptobun Monster markasına sahibim, aynı sorunu Win8.1 işletim sisteminde ben de yaşadım hatta ne sorunlar yaşadım en son dayanamadım Win7 yükledim sorunsuzca oyunlarımı oynuyorum. Win 8-8.1 önermiyorum.

Arkadaş uzanamadığı ciğere mundar diyor. Kendi bir şeyi beceremeyince, araştırma yetisi de olmayınca kolaya kaçıp Windows 8.1'e suç atıyor. Alıştık bu tür n00b yorumlarına. Bunlar yarın 8.1 kullanırken de 9'a laf atacaklar...

Sorun büyük ihtimalle sürücülerden birinin bellek sızıntısı yaratmasında ki bu sürücü de genelde Killer ağ kartı sürücüsü. Ağ kartı sürücüsünü günceller misin.

Arkadaş uzanamadığı ciğere mundar diyor. Kendi bir şeyi beceremeyince, araştırma yetisi de olmayınca kolaya kaçıp Windows 8.1'e suç atıyor. Alıştık bu tür n00b yorumlarına. Bunlar yarın 8.1 kullanırken de 9'a laf atacaklar...

Sorun büyük ihtimalle sürücülerden birinin bellek sızıntısı yaratmasında ki bu sürücü de genelde Killer ağ kartı sürücüsü. Ağ kartı sürücüsünü günceller misin.

Aynen öyle, HDD takılı olmaz sorun Windows 8'den diyecek duruma geldiler. Kontrol ediyorum hemen sürücüyü.

Driver Downloads | Qualcomm Atheros, Inc. sitesindeki "Killer™ e2200, Wireless-N 1102, 1103 and 1202" bölümünden 64 bit'i indiriyorum.

Güncelledim fakat hala sanal bellek değerleri değişmedi?

nPWX71.png

Başka bi MSI GE60-2OE215TR kullanan arkadaşımdaki değerler şöyle.

ElRP3g.jpg

@Recep Baltaş sorun devam etmekte. SS'lerde hata verdiği anda görev yöneticisin açtım.
Ekran Alıntısıasdgasdf.PNG

asdgasdfa.PNG

asfdasd.PNG

Şuna acil bir çözüm bulalım yahu. Kafayı yicem.

Sürücüleri toplu halde hangisinin güncel olup olmadığını kontrol edebileceğim bir uygulama var mı acaba? Kusura bakmayınız efenim fotoğraflar için.

Değişen bişey yok. hepsini tek tek kotnrol ettim. 4 driver güncelledim ve değişen yine birşey yok. Üstüne bi de Dragon Game Center sistem sıcaklığı vs. göstermiyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Sürücülerle alakası yom sorunun, bu konular giderek arttı. Bir kişiden öğrenip yapıyorsunuz bunları anladığım kadarıyla. Her gördüğünüz kişinin dediğini yapmayın. Sanal bellekle bilmeden oynamayın.
Bu resimde olan yerleri şu şekilde değiştirin.
nPWX71.png

"Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" tikini kaldırın.
C: yazana tıklayıp özel boyut kısmında Başlangıç 4000, En büyük 8000 olarak yazıp Ayarla yapın. Eğer raminiz düşükse veya yeterli değilse D: yazanı seçip aynı değerleri yazıp ayarla yapın.
Tamam tıklayarak sistemi yeniden başlatın. Ayrıca sisteminizde zararlı yazılım var malwarebyte ile kontrol edin çok yok ise silin varsa log'u gönderin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı