MSI GE60 602XTR veya GE60 OND-412TR

halilumit

Hectopat
Ben de MSI GE60 almayı düşünüyorum ama iki model arasında kaldım.

1- MSI GE60 602XTR Bu modelde i5 işlemci var ama 128 GB SSD var.
2- MSI GE60 OND-412TR Bu modelde i7 işlemci var.

Fiyatları neredeyse aynı ama belirttiğim özellikler ayırım oluşturuyor. Hangisini alacağıma da kararsız kaldım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Halil iyice kafamı karıştırdın :D i5'li modeli görmemiştim. i7 ile i5 arasında hiç bir fark yok. 128 GB SDD de cabası. İyice çelişkiye girdim yaktın bizi MSI :D Ama şöyle bir şey de var. Biri işlemcisi ne diye sorunca i5 yerine i7 demeyi tercih ederim. İleride i5 çok eski kalacak.

Render alıyorsan veya ağır oyunlar oynuyorsan SSD pek bir şey katmaz sana. i7 iyi bir seçim olur. Dikkat ettiysen güncel oyunlarda dört çekirdekli işlemci öneriliyor.

Valla ben hız takıntılı birisiyim, bir işlem yapılırken bekleyemiyorum. O yüzden SSD'li i5 ile i7 arasında oyunlarda 2-3 FPS ancak fark eder bence.

Halil iyice kafamı karıştırdın :D i5li modeli görmemiştim. i7 ile i5 arasında hiç bir fark yok. 128 GB ssd de cabası. İyice çelişkiye girdim yaktın bizi msi :D Ama şöyle bi şeyde var biri işlemcisi ne diye sorunca i5 yerine i7 demeyi tercih ederim ileride i5 çok eski kalıcak.

i5 ile i7 arasında hiç bir fark yoksa Intel niye çıkardı acaba :confused::confused:

i5 ile i7 arasında hiç bir fark yoksa intel niye çıkardı acaba :confused::confused:

En güçlümüz bu diyerek para basıyorlar. Sebebi bu. Arkadaş oyun oynayacak.

Hız tutkunu birisinin önceliği işlemci değil, SSD'dir ;)

Arkadaşlar bu aralar Türkçe kurallarına çok dikkat edemedik. Lütfen biraz dikkatli olun. Sonra ceza alırsınız. Ayrıca ssd yerine SSD, msi yerine MSI yazın. Konuda bir tane bile doğru mesaj yok !

i5 nasıl eski kalıyor ya ? İkisi de 3.nesil, ikisi de 2012'de çıkmış işlemciler. Hava atmak için mi alıyorsunuz i7 ? Sanırım öyle. Yani lütfen birisi soracak diye i7 almak saçmalıktan başka bir şey değildir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı