MSI GE60 Fiyatına Değer Mi ?

pc-se7en

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
4-5 yıllık Q6600 artık beni bıktırdı ve yeni bir laptop alacağım. Linkteki MSI GE60 yanındaki hediyeleride sayarsak ortalama 1700 kabul ediyorum. Ama kasa kalitesini beğenmiyorlar sanki ? Sizce fiyatına değiyor mu ? Birde 1300 liralık Bilgisayarlarda bulunan 635m ile 660m arasındaki seviye farkı nedir ?

Msi GE60 Notebook | hızlıal.com

Veya 2200 Tl vererek 128 GB SSD + 750 GB HDD'ye sahip MSI GE60 602XTR almak daha mantıklımıdır ? 128 GB SSD fiyatı 300 TL civarında yani fark yok gibi.

http://www.pcdepo.com/msi-ge60-602xtr-notebook-urun9590.html

Ayrıca forum'da Temmuz'da gelecek GE60'lar konuşuluyor. Sonuç olarak ;

1- Temmuz'daki yeni bilgisayarları beklemeye gerek varmı ?
2- 635M ve 660M arasındaki performans farkı nedir ?
3- Bu bilgisayar 1900 TL'ye değiyor mu ? Veya başka alternatifleri varmı ?

GE60 ve MSI diğer oyun laptopları fiyatının karşılığı performansı ile veren bir Notebook'dur, alabilirsin.

4-5 yıllık Q6600 artık beni bıktırdı ve yeni bir laptop alacağım. Linkteki MSI GE60 yanındaki hediyeleride sayarsak ortalama 1700 kabul ediyorum. Ama kasa kalitesini beğenmiyorlar sanki ? Sizce fiyatına değiyor mu ? Birde 1300 liralık Bilgisayarlarda bulunan 635m ile 660m arasındaki seviye farkı nedir ?

Msi GE60 Notebook | hızlıal.com

Veya 2200 Tl vererek 128 GB SSD + 750 GB HDD'ye sahip MSI GE60 602XTR almak daha mantıklımıdır ? 128 GB SSD fiyatı 300 TL civarında yani fark yok gibi.

MSI GE60 602XTR Notebook - 2,162.54 TL , laptop , notebooklar , laptoplar , en ucuz laptop fiyat

Ayrıca forum'da Temmuz'da gelecek GE60'lar konuşuluyor. Sonuç olarak ;

1- Temmuz'daki yeni bilgisayarları beklemeye gerek varmı ?
2- 635M ve 660M arasındaki performans farkı nedir ?
3- Bu bilgisayar 1900 TL'ye değiyor mu ? Veya başka alternatifleri varmı ?

Temmuzdaki bilgisayarları 2600-2700 bütçen varsa bekle.635m ile 660m arasında dağlar kadar fark var.Bu bilgisayar 1900 tlye yüzde yüz değiyor başka alternatiflerin fiyatı bundan çok yüksek ve performans bakımından daha düşük.Haswelli msileri bütçesi 2700 gibi olanlar beklesin çünkü 20c modelindeki gt750m ekran kartıyla gtx660m ekran kartı arasında yüzde 10 dan düşük bir fark var performans bakımındanda haswell fazla birşey kazandırmıyor, sadece daha düşük güç tüketimi sağlıyor.O yüzden bütçesi yüksek olanlar haswelli beklesin yoksa benim gibiler ssdli şimdiki msileri alsınlar keyiflerine baksınlar.:cool:

Temmuzdaki bilgisayarları 2600-2700 bütçen varsa bekle.635m ile 660m arasında dağlar kadar fark var.Bu bilgisayar 1900 tlye yüzde yüz değiyor başka alternatiflerin fiyatı bundan çok yüksek ve performans bakımından daha düşük.Haswelli msileri bütçesi 2700 gibi olanlar beklesin çünkü 20c modelindeki gt750m ekran kartıyla gtx660m ekran kartı arasında yüzde 10 dan düşük bir fark var performans bakımındanda haswell fazla birşey kazandırmıyor, sadece daha düşük güç tüketimi sağlıyor.O yüzden bütçesi yüksek olanlar haswelli beklesin yoksa benim gibiler ssdli şimdiki msileri alsınlar keyiflerine baksınlar.:cool:

Yok hocam benim limit 1900 ama en fazla 2200 liradır. GT750m çok fark eder diye düşündüm :) Peki MSI'da gürültü nasıl yani HP'ler gibi haykırıyor mu yoksa Lenovo gibi sessiz mi ?

GE60 ve MSI diğer oyun laptopları fiyatının karşılığı performansı ile veren bir Notebook'dur, alabilirsin.

Örneğin Far Cry 3 - Crysis 3 - Gta 4 - Battlefield 3 gibi oyunları rahat oynatır mı yüksek ayarlarda ?

GE60 yüksek ayarda oynarsın, en yüksek ayarda oynatamaz. En yüksek ayarda MSI'ın Haswell işlemcili ve GTX 780M ekran kartlı Notebook'u oynatır. Fakat bir Notebook için bu oyunları yüksek ayarda oynatmak bile büyük başarı, en azından en alt ayarda oynamıyorsun, en yüksek olmasa da yüksek ayarlar yeterlidir.

GE60 yüksek ayarda oynarsın, en yüksek ayarda oynatamaz. En yüksek ayarda MSI'ın Haswell işlemcili ve GTX 780M ekran kartlı Notebook'u oynatır. Fakat bir Notebook için bu oyunları yüksek ayarda oynatmak bile büyük başarı, en azından en alt ayarda oynamıyorsun, en yüksek olmasa da yüksek ayarlar yeterlidir.

Anladım, peki gürültü konusunda bilginiz var mı ?

Şuanki msi ge60 ları gönül rahatlığıyla alabilirsin.Gürültü konusunda ise kafan rahat olsun.

Teşekkürler, peki 128 SSD + 750 GB HDD olan modelde Optik Sürücü yok sanırım ?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca 419XTR modelinde Grid 2 ve Ghost Warrior 2'de GPU sıcaklığı 90 derece görünüyor. Bu çok yüksek değil mi ?

Öncelikle hayırlı forumlar diyerek konuya başlayım :) ( biraz geç kalmış olabilirim)

Reis sende laptop telaşındasın ve benim gibi çabuk kararsız kalanlardansın sanırım :),yavaş yavaş sorularına cevap vereyim ben sonucu sen karılaştırırsın veya hatam varsa kusura bakma ;

Ge60'ın kasa kalitesine verecek cevabım ne yazik ki yok kullanmadığım için bilemiyorum fakat oyun laptobu ise sağlam olmalıdır sonuçta adını duyuran bir firma,kasa ile lekelenmek istemez özelliklede oyun laptobu üretiyorsa.

128gb SSD + 750 GB HDD almak tabikide daha mantıklıdır.Dediğin gibi fiyat biraz daha artacaktır fakat Windows'u SSD'ye kurup HDD'yi depolama olarak kullanınca,
-Bilgisayarın açılış-kapanış zamanı kısalacaktır.
-Veri aktarım hızı artacaktır.
-Video performansı artacaktır.
-CoD,Bf gibi oyunlar oynuyorsanız ki kesin oynuyorsunuzdur map yükleme sürelerine bile etki edecektir.
Yani SSD daha mantıklı.

Temmuz'u beklesem ne farklı olacak diye sormuşsunuz;
-Yeni gelecek 20e serisinde İşlemci 4.Nesil olacak yani Haswell .bir arkadaş bi fark yok sadece güç tüketim farkı var demiş fakat ona katılmıyorum bir yerde okumuştum siteyi hatırlayamıyorum bulunca koyarım buraya 4.nesil işlemci 3. nesile göre %20-%30 daha fazla oyun performansı sağlar yani büyük bir fark vardır.
-Ekran kartı Gtx660m yerine Gtx765m olacak ki bu iki ekran kartı arasında hız konusunca çok fark vardır buyrun burdan bakabilirsiniz : Nvidia GeForce GTX 765M compare Nvidia GeForce GTX 660M GPU .
Başka bir fark yok Temmuz'da bekleyeceğiniz laptop ile şimdi ki Ge60 arasında.

Birde 635m vs 650m yi sormuşsunuz
-Sizin baktığınız gt 635m eminim DDR 3'tür fakat gt650m DDR 5'tir yani işlemci hızından tutun herşeyine kadar fazladır.Benim dediğim olmadı da ikiside DDR5 ise yinede gt650m daha iyidir.
Gt650m ile Gtx660m arasında sadece 1-2 F/P fark vardır yani neredeyse Gtx660m ekran kartına eşit bir kapasiteye sahiptir.

Gürültü konusunda Turbo özelliğini çalıştırmadığınız sürece gayet sessizdir,fakat çalıştırırsanız ki oyun oynarken yüksek performanslı mecbur kalacaksınız ozaman kulaklıkla oynasanız daha iyi olur :)

128+750 modelince Optik dediğiniz gibi yoktur büyük ihtimal çünki 2 adet HDD yuvası olmadığı için Optik sürücüyü çıkartıp yerine SSD takmışlardır yeni çıkan GS70 modelinde de aynı durum söz konusudur.

Ge60 ile ilgili kafanızıda takılan oyun performans konularını Youtube ile araştırabilirsiniz Ge60 kullanıcısı çok olduğu için oyun testleride aşırı derecede fazladır.
Merak ettiğiniz 4 oyun ile ilgili;

Battlefield 3 = Ultra ayarlarda rahatla oynarsınız.
Crysis 3 =Medium-High ayarlarda oynarsınız.
Far Cry 3 =Ultrada oynarsınız fakat dönüşler,patlamalar vs. sıkıntı yaratır yani full High ayarlarda rahatla oynarsınız.
Gta 4 = Onunla ilgili bir bilgim olmadığı için (Gta sersini pek sevmem açıkçası. Fps'ciyimdir) yorum yapamayacağım.

419XTR modeli'nin Ghost Warrior 2 gibi bir oyunda 90 derece gerçekten de fazla ama ortamla ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir çünki normal bir şey değil veya Turbo fan çalışmıyorda olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı