MSI GE60 FreeDOS yerine Windows 8

Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
12
Beğeni
0
#1
Arkadaşlar bende MSI GE60 almayı planlıyorum. Alacağım model 0ND olacak özelliklerini çoğu kişi biliyor sanıyorum fakat alacağım yerde OS olarak FreeDos görüyorum. İçinde işletim sistemi yok sanırsam. Buna Linux kursam oyunları oynayabilir miyim?

En çok oynadığım oyun DotA 2 başlıca onu açar mı? İnternette biraz araştırdım. DotA 2, Linux için yokmuş. Bunu yapmanın bir yolu varmıdır? Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Bir de elimde şöyle bir imkan varki şuan kullandığım bilgisayarda her açıp kapanmada ''Kurulum CD'si Hazırlama'' diye bir programdan bir uyarı alıyorum eğer DVD takarsam Win7 için bir kurulum CD si hazırlayabileceğini söylüyor. Pek bir bilgim yok ama bu CD yi hazırlayıp ona kurma imkanım varmı? Eğer varsa CD Key falan ister mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
 
Katılım
16 Mayıs 2013
Mesajlar
342
Beğeni
50
Yer
İzmir
#2
CD veya USB ile Windows7 veya 8 kurabilirisin tabi lisansın olması lazım. FreeDOS olduğundanda lisansın yok. Linux'ta oyunu güzel oynayamassın yani tek oyunla bitmiyor diğer eklentileride kurmak lazım (DirectX,PhysX vb...).Ama yinede Wine ile deneyebilirsin.
 
KS
KS
P
Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
12
Beğeni
0
#3
Elimde USB den kurma gibi bir imaknım yok fakat bir format CD si alsam.Sonrasında kurup laptopun altındaki Product Key'i kullanırsam sorunuz olarak kurmuş olurmuyum acaba?
 
Katılım
16 Kasım 2012
Mesajlar
1.297
Beğeni
189
#4
Arkadaşlar bende MSI GE60 almayı planlıyorum.Alacağım model 0ND olacak özelliklerini çoğu kişi biliyor sanıyorum fakat alacağım yerde OS olarak FreeDos görüyorum.İçinde işletim sistemi yok sanırsam.Buna Linux kursam oyunları oynayabilir miyim? En çok oynadığım oyun DotA 2 başlıca onu açar mı? İnternette biraz araştırdım.DotA 2, Linux için yokmuş.Bunu yapmanın bir yolu varmıdır?Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.Birde elimde şöyle bir imkan varki şuan kullandığım bilgisayarda her açıp kapanmada ''Kurulum CD'si Hazırlama'' diye bir programdan bir uyarı alıyorum eğer DVD takarsam Win7 için bir kurulum CD si hazırlayabileceğini söylüyor.Pek bir bilgim yok ama bu CD yi hazırlayıp ona kurma imkanım varmı? Eğer varsa CD Key falan ister mi? Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
Yanıt bu linkte.

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html
 
KS
KS
P
Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
12
Beğeni
0
#6
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. İnternette araştırma yaparken i5 işlemcili olanını Win8 ile birlikte i7 fiyatıba satıldığını gördüm. Üstelik yanında 500 GB Seagate HDD hediyeymiş. Toplamda 2120 TL gibi bir rakama geliyor sizce almalı mıyım bu modeli?
 

Benzer konular

Yeni konular