MSI GE60 hayal kırıklığı

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 73
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Recep abi öner bence msi hiç bir sorunu yok. Öncelikle bu foruma Recep abi var diye üye oldum. Recep abi de bu bilgisayarın arkasındaydı ve birçok kişiye önerdi. Öncelikle bu sorunların çözümünü söyleyeyim.

BIOS güncellemesi ekran kartı boost sorunu ve güç yönetimi ile alakalı sorunları çözüyor. Wi-fi'ye gelirsek basit bir çözümü var.

1) MSI web sayfasına giriyorsunuz ve fimrmware seçimini yapıp ilgili dosyayı indiriyorsunuz->MSI Global – Download Center

2) Bu dökümanda yer alan önergeleri izleyin -->Döküman: http://www.msi.com/files/pdf/Win8_EC_Update_Step_by_Step_Guide.pdf
Türkçe anlatım:
a) Cihazı mutlaka elektrik (Pil takılı iken) hattına bağlayın ve adım 1'de bahsedilen dosyayı .zip klasöründen çıkartın
b) .zip dışına çıkarttığınız klasörü açarak, winflash isimli dosyayı çalıştırın
c) Açılan uygulama ekrtanının sap alt köşesinde yer alan Shutdown kutucuğunu işaretleyin ve Start Butonuna tıklayın (Çıkan mesaja OK diyerek devam edin)
d) Yükleme tamamlanınca PC kapanacak.
e) Kapanan PC'nin elektrik fişini çekin ve pilini çıkartın. 30 sn - 1 dk sonrasında pili tekrar takın ve cihazı elektrik hattına bağlayın.
f) PC güç açma butonuna tıklayın, MSI logosu gelmeden "Del" butonuna sürekli basıp bırakın(BIOS açılacak)
g) Açılan BIOS ekranında sırası ile:
- F9 --> "Enter"
- F10 --> "Enter" tuşlarına tıklatın.
h) Yeni FW kurulmuştur

BIOS GÜNCELLEME

Burda resimli anlatıyor:
http://www.msi.com/files/pdf/Win8_UEFI_BIOS_Update_auto_en.pdf

Sonuna kadar MSİ !

Fan sorununu yaşamadım şimdiye kadar 660 ve 453tr'yi inceledim hiçbir sorun yok. i7 msi ge60 kunlanıcısıyım gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Msi'a bozuk diyenlere inanmayın biraz bilgisayardan anlıyorsanız 5dk'da çözülecek basit yazılımsal hata olduğunu anlayacaksınız :)

DH den buraya geldiğin çok belli onları yapmama rağmen geçmedi bu bir. İkincisi Recep abininde dediği gibi ekran kartı statik elektiriği boşaltamıyordu o yüzden bilgisayar mavi ekran veriyordu bu iki. Bu durumun yazılımsal olduğunu diyen yok çok bu hata benden başka kimseden çıkmadı bu üç. Msi ye bozuk diyorum çünkü kanıtlarım var eğer sorun büyük olmasaydı servis 2 defada iade yapmazdı ve değiştirirdi bu dört. Bilip bilmeden konuşma fan boyluk yapma msi nin ne kadar büyük bir firma olduğunu bende biliyorum buda beş. Şimdi DH ne dönüp orda takılabilirsin.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca benim biosum günceldi 514 tü.

- - - Güncellendi - - -

Sanki ben MSİ sevmiyordum sevmeseydim 6 ay babama alsın diye dil dökmezdim olmayınca olmuyor. :(

Sercan boşuna ters yapmışsın, adam kötü birşey dememiş. Seninkisi şanssızlık, elektronik cihazlarda arıza olması gayet doğaldır. Tek kötüsü sana biraz fazla denk gelmesi olmuş.

Sercan boşuna ters yapmışsın, adam kötü birşey dememiş. Seninkisi şanssızlık, elektronik cihazlarda arıza olması gayet doğaldır. Tek kötüsü sana biraz fazla denk gelmesi olmuş.

Ama hep ben suçlu gibi yazıyorlar. Boşuna ters yapmışmışım, her gün pc alıyoruz zaten insan alınca istediğinin olmasını istiyor olmayınca böyle patlıyor işte. :/ Hıh.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı