MSI GE60 Isınma Sorunu

Ahwehota

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce bilgisayarın termal macununu değiştirip işletim sisteminde de Windows 8.1 den Windows 10 a geçiş yaptım. Bilgisayarımda önceden boşta GPU sıcaklığı 40 CPU sıcaklığı ise 45-50 derece civarında idi. Bu değerler format ve termal macun değişimi sonrasında yaklaşık 5 derece kadar azaldı. Ancak oyunlarda önceden 85 dereceyi görmeyen bilgisayar 90 derece sınırına çıkmaya başladı. Bu bir sorun mu yoksa format sonrası performans artışına bağlı bir sonuç mu acaba? Birde bu durum bilgisayarıma zarar verir m?i 90 derece çok geldi bana.

Bilgisayarının sıcaklık değerleri neden yükseldi bir fikrim yok fakat laptop için o sıcaklık değerlerinin aşırı çok olduğunu düşünmüyorum insanlar youtube'da 0 MSI laptop ile inceleme videosu çekiyorlar orda bile cpu 90u görüyor geçiyor kendi 4 yıllık asus laptobum ile oyun oynarken 95den sonra kasmalar,donmalar,yavaşlamalar başlıyordu ama 85-90 aralığında sıkıntı olmuyor.

Kasma olmuyor hocam hiç. Team Fortress 2 Counter Strike Global Offensive ve Black Desert oynadım hoca bu haliyle. FPS değerleri normal. Ama laptopun kendi klavyesiyle oynuyorum ve yarım saatin sonunda elimi koyamıyorum.

Geri
Yukarı