MSI GE60 Mac OS X 10.8.5 Boot Problemi

pc-se7en

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle iyi bayramlar. MSI GE60'a Recep abinin paylaştığı 10.8.5 usb imajı ile sorunsuz kurulum yapıyorum ama bir türlü hdd'ye bootloader'ı yükleyemiyorum. How to fix the boot0 error for your Hackintosh linkteki sorunu yaşıyorum. Chalemeon vs.. kuruyorum hiçbir etki etmiyor. User DSDT seçiyorum multibeast'ta nasıl çözebilirim bu sorunu ? Şuan bir kaç kex ve düzenleme yaptım flash disk ile mac os'un kurulu olduğu bölümü seçince doğrudan komut girmeden açılıyor. Ama flash disk olmadan sistem boot etmiyor. Ayrıca 10.9 kurmamı önerirmisin ?

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle iyi bayramlar. MSI GE60'a Recep abinin paylaştığı 10.8.5 usb imajı ile sorunsuz kurulum yapıyorum ama bir türlü hdd'ye bootloader'ı yükleyemiyorum. How to fix the boot0 error for your Hackintosh linkteki sorunu yaşıyorum. Chalemeon vs.. kuruyorum hiçbir etki etmiyor. User DSDT seçiyorum multibeast'ta nasıl çözebilirim bu sorunu ? Şuan bir kaç kex ve düzenleme yaptım flash disk ile mac os'un kurulu olduğu bölümü seçince doğrudan komut girmeden açılıyor. Ama flash disk olmadan sistem boot etmiyor. Ayrıca 10.9 kurmamı önerirmisin ?

Ben clover ile kurulum yaptığım için aşağıdaki açıklamaları takip ederek nihayet clover kurmayı başardım.

Installation

Clover download linki: Download Clover EFI bootloader from SourceForge.net

Burada dikkat etmeniz gereken customize altında seçtikleriniz. Ben ilk denemede aşağıdaki seçenekler ile kurulumu başardım. (Themes altından bir tema seçmeyi unutmayınız)

clover_installer_4.jpg

Ben de bir türlü Chameleon ile boot edemedim. 1'e basarak geçmeye çalıştım ancak hiç o arayüzünü göremedim.
Clover kurulumunda Recep beyin anlatmış olduğu grafik kextlerini diğer bir klasöre taşıma işlemi bende de işe yaradığı için clover da kaldım. Günlerdir farklı yöntemler ile boot 0 error hatasını aşarak hd'den boot etmeyi başaramamıştım.
Chameleon ile boot etmiş sistemde de clover çalışabilir diye düşünüyorum. Clover'ı denemek lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
boot0 hatası bu video ile çözülebilir. Bizzat denediğim yöntemdir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada tavsiyem Mavericks olacaktır.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Video sayesinde sorunu çözdüm, ancak bu kez HD4000 kext'leri yüklememe rağmen aktif olmuyor ? Ürün olarak Multibeast'tan Macbook Pro seçersem bir daha açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı