MSI GE66 Raider 10UG-216TR vs. MSI GE66 Raider 11UG-262TR

140 Watt RTX 3070 1080P oyun oynarken darboğaz yapmaz mı hocam?
10870H ve RTX 3070 beslemiyor söylentileri vardı bir aralar.

@Ramazan Ö, @Radeon RX 5500M siz ne diyorsunuz bu işe?
Ben RTX 3070 hakkını QHD ekranda verir diyorum.

Espor oyunlarında darboğaz yaşanabilir, AAA'da olacağını sanmıyorum.

140 Watt RTX 3070 1080P oyun oynarken darboğaz yapmaz mı hocam?
10870H ve RTX 3070 beslemiyor söylentileri vardı bi aralar.

@Ramazan Ö , @Radeon RX 5500M siz ne diyorsunuz bu işe?
Ben RTX 3070 hakkını QHD ekranda verir diyorum.
Genel olarak yaşatmaz sadece kartın 1080p için fazla geldiği senaryolarda olur. Eskiden darboğaz oluyordu fakat driverler ile bayağı çözdüler bu sorunu. FHD ekranı ben daha doğru buluyorum bir yandan, çünkü her ayarı fulleyince 60 FPS alamadığı AAA oyunlar var 3070'nin. Fiyat farkı da az değil.

Genel olarak yaşatmaz sadece kartın 1080p için fazla geldiği senaryolarda olur. Eskiden darboğaz oluyordu fakat driverler ile bayağı çözdüler bu sorunu. FHD ekranı ben daha doğru buluyorum bir yandan, çünkü her ayarı fulleyince 60 FPS alamadığı AAA oyunlar var 3070'nin. Fiyat farkı da az değil.
Hocam sizede hak veriyorum sonuçta aradaki fiyat farkıyla e-ticarete bile başlanabilir. 😂

Yani almışken tam alayım diyorum artık. Biraz zorlanacak bütçe ama yapacak bir şey yok.

Genellikle espor oyunları oynuyorum ben de. Problem çıkarır mı gerçekten ya? Hani bu darboğaz olayını düşünmüştür mühendisler bence.

Hayır sorun olacağını sanmıyorum, MUX açıkken 500 FPS aldığını görmüştüm.

Hocam affınıza sığınırak söylüyorum, pek anlamadım demek istediğiniz şeyi. Çok hakim de değilim bilgisayar konusuna. Biraz daha açabilir misiniz?
Hayır sorun olacağını sanmıyorum, MUX açıkken 500 FPS aldığını görmüştüm.
Bu konuyu açmanız baya iyi oldu. Mesela diyelim 400fps aldık lolde herhangi bir ayarda. Benim bunu laptop ekranının max hertz değerine mi sabitlemem gerekiyor yani oynarken?

Hocam affınıza sığınırak söylüyorum, pek anlamadım demek istediğiniz şeyi. Çok hakim de değilim bilgisayar konusuna. Biraz daha açabilir misiniz?

Bu konuyu açmanız baya iyi oldu. Mesela diyelim 400fps aldık lolde herhangi bir ayarda. Benim bunu laptop ekranının max hertz değerine mi sabitlemem gerekiyor yani oynarken?
Sabitlemeniz gerekmez.
Hz sadece sizin monitörde gördüğünüz/hissettiğiniz FPS'tir. 60Hz montörde 144 FPS alsanız da 60 FPS görürsünüz. 60Hz bir ekranda 40 FPS alırsanız bu 40Hz gibi hissettirir.

Geri
Yukarı