MSI GE66 Raider 11UG-068 nasıl?

Bütçe
35.000TL

alivefoto

Hectopat
Yer
Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafcı
Merhaba arkadaşlar, bu laptopu aşağıdaki siteden almak istiyorum. Çünkü Türkiye'ye bu konfigürasyonun geleceğini sanmıyorum.

İşim gereği SD kart okuyucusunu her gün kullanıyorum ve laptopu hep yanımda taşıyorum o yüzden 15.6 tercih ediyorum.

Sitedeki müşteri temsilcisine özellikle Type-C üzerinden de şarj olmasını istediğimi belirttim bu laptopun desteklediğini söyledi.

Teknik özelliklerde 1X Thunderbolt 4/ USB 4 w/PD charging yazıyor ama yine de sizlere danışmak istedim. 100Watt pd şarj adaptörü ile bu laptopu kullanabilir miyim? Bu giriş sadece telefon şarj etmek için olabilir mi?

Site

Daha önceki ASUS Zephyrus s GX502gw laptopumda bu özellik vardı performans düşük oluyordu ama her yere hantal 280Watt adaptörü taşımak zorunda kalmıyordum.

MSI GE66 Raider 11. Nesil Türkiye'ye geldi ama görüştüğüm satıcılar Type-C şarj desteklemediğini söyledi.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

11.nesil - RTX 3070 - SD kart okuyucusu olan - Type-C üzerinden de şarj olabilen başka laptop varsa öneridede bulunabilirsiniz arkadaşlar. 🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bu kadar ayrıntılı yazdığınız için teşekkür ederim. Size öneri yapmamızı bu durum çok daha kolaylaştırıyor.

GE66-11UG Type-C üzerinden şarj destekliyor. Ancak bunu kaç W'a kadar desteklediğini maalesef bulamadım.
Kaynak:

11.nesil - RTX 3070 - SD kart okuyucusu olan - Type-C üzerinden de şarj olabilen başka laptop varsa öneridede bulunabilirsiniz arkadaşlar. 🙏
Bütçe belirtirseniz daha spesifik öneriler yapabilirim. Ülke belirtmeniz de güzel olur.

İlginiz için çok teşekkür ederim 🙏 Bütçemi yukarıda belirtmiştim ama gözünüzden kaçmış sanırım☺️ Bütcem 35,000tl. Amerika veya Almanya’dan alabilirim.

Birde Türkçe klavye işini nasıl çözebilirim acaba sticker yapıştırmak yeterli olurmu ?

İlginiz için çok teşekkür ederim 🙏 Bütçemi yukarıda belirtmiştim ama gözünüzden kaçmış sanırım☺️ Bütcem 35,000tl. Amerika veya Almanya’dan alabilirim.
Hocam bütçeniz çok fazlaymış. Seçenekler artıyor bu durumda. Bu seçenekleri doldurma şansınız var mı?

◽️ Ekran boyutu: Buraya yazınız
◽️ Dokunmatik ekran: Buraya yazınız
◽️ Ekran çözünürlüğü: Buraya yazınız
◽️ Pil süresi ne kadar olmalı? Buraya yazınız
◽️ Laptopun kullanılma amacı (gaming, video edit, grafik tasarımı, günlük kullanım): Buraya yazınız
◽️ Ağırlık: Buraya yazınız
◽️ Bilmemiz gereken farklı bir detay var mı? : Buraya yazınız
◽️MUX gerekli mi?: Buraya yazınız
MUX NEDİR:
Birde Türkçe klavye işini nasıl çözebilirim acaba sticker yapıştırmak yeterli olurmu ?
Bence hiç yapıştırmayın hocam sticker. Cihazın estetiği bozuluyor, çok kötü duruyor. İngilizce kullanın derim.

Hocam bütçeniz çok fazlaymış. Seçenekler artıyor bu durumda. Bu seçenekleri doldurma şansınız var mı?

◽️ Ekran boyutu: Buraya yazınız
◽️ Dokunmatik ekran: Buraya yazınız
◽️ Ekran çözünürlüğü: Buraya yazınız
◽️ Pil süresi ne kadar olmalı? Buraya yazınız
◽️ Laptopun kullanılma amacı (gaming, video edit, grafik tasarımı, günlük kullanım): Buraya yazınız
◽️ Ağırlık: Buraya yazınız
◽️ Bilmemiz gereken farklı bir detay var mı? : Buraya yazınız
◽️MUX gerekli mi?: Buraya yazınız
MUX NEDİR:

Bence hiç yapıştırmayın hocam sticker. Cihazın estetiği bozuluyor, çok kötü duruyor. İngilizce kullanın derim.
◽️ Ekran boyutu: 15.6
◽️ Dokunmatik ekran: şart değil ama olmasını isterdim
◽️ Ekran çözünürlüğü: 2K 240hz
◽️ Pil süresi ne kadar olmalı? Mümkünse en az 3-4 saat
◽️ Laptopun kullanılma amacı (gaming, video edit, grafik tasarımı, günlük kullanım): Fotoğraf ve Video edit. Birde Pubg oynuyorum.
◽️ Ağırlık: mümkünse 2.4kg altı
◽️ Bilmemiz gereken farklı bir detay var mı? : Type-c üzerinden şarj edebilmek benim için çok önemli. Birde mümkünse sıvı metal macun kullanılabilir. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını 100 derece görmek can sıkıyor. 😊 Ekran kalibrasyonu yapılabilir.
◽️MUX gerekli mi?: Evet masaüstü ekran kaydını çok sık kullanıyorum.

Yurtdışında bir site varolan klavye tuşlarının üzerine lazer ile türkçe kazıyormuş örnek fotoğraf istiyorlar. Biraz pahalı ama 179$
Laptop Türkiye’ye geldiğinde klavye değiştirmek daha mantıklı olabilir belki.
Daha önce amerikafan aldığım dell xps15 de yapmıştım 600tl maliyeti olmuştu.
Aklıma takılan Türkiye’ye gelen ge66 raiderin kasası yurtdışındakinden farklı olabilir mi ? Eğer öyle olursa klavye dışında üst kapağında değişmesi gerekir. Belki o zaman lazer çizim daha mantıklı olabilir.

Fotoğraflardan gördüğüm üzere üst kapaklar aynı gibi sanırım laptop Türkiye’ye geldikten sonra yetkili serviste klavye değişimi yapılabilir. Steelseries ve mekanik olduğu için pahalıdır sanırım.
003909C1-19CC-4BC4-8A83-6B7B9C817565.jpeg
9E04658D-FAA7-4B86-8DBA-C4CF8153E7EE.jpeg

Son düzenleme:
◽️ Ekran boyutu: 15.6
◽️ Dokunmatik ekran: şart değil ama olmasını isterdim
◽️ Ekran çözünürlüğü: 2K 240hz
◽️ Pil süresi ne kadar olmalı? Mümkünse en az 3-4 saat
◽️ Laptopun kullanılma amacı (gaming, video edit, grafik tasarımı, günlük kullanım): Fotoğraf ve Video edit. Birde Pubg oynuyorum.
◽️ Ağırlık: mümkünse 2.4kg altı
◽️ Bilmemiz gereken farklı bir detay var mı? : Type-c üzerinden şarj edebilmek benim için çok önemli. Birde mümkünse sıvı metal macun kullanılabilir. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını 100 derece görmek can sıkıyor. 😊 Ekran kalibrasyonu yapılabilir.
◽️MUX gerekli mi?: Evet masaüstü ekran kaydını çok sık kullanıyorum.
Bence size en uygun cihaz Legion 7i hocam.
i9 11980HK+3080+32 GB RAM+1 TB SSD $3,269 ediyor. Ekranı 16", 2K 165Hz. 500 nit parlaklığa sahip. Renk değerleri gayet iyi. Corsair servislerini kapatırsanız çok rahatça +4 saat süre alırsınız. Gayet güçlüdür. Ağırlığı 2.5kg maalesef. Type-C üzerinden 100W'a kadar şarj destekliyor. Soğutması gayet iyidir, ancak sıvı metal macun yok. MUX özelliği mevcut cihazda.
Corsair servisleri diye bahsettiğim sorunu attığım videodaki kişi anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
MUX zorunlu olmasaydı daha fazla seçenek sunabilirdim, ancak maalesef MUX içeren cihaz sayısı kısıtlı.
GE66'yı da tercih edebilirsiniz, o da çok iyi bir cihazdır. Alternatif olması amacıyla bunu attım ben. Ayrıca daha güçlü bir cihazdır attığım.
Yurtdışında bir site varolan klavye tuşlarının üzerine lazer ile türkçe kazıyormuş örnek fotoğraf istiyorlar. Biraz pahalı ama 179$
Laptop Türkiye’ye geldiğinde klavye değiştirmek daha mantıklı olabilir belki.
Daha önce amerikafan aldığım dell xps15 de yapmıştım 600tl maliyeti olmuştu.
Aklıma takılan Türkiye’ye gelen ge66 raiderin kasası yurtdışındakinden farklı olabilir mi ? Eğer öyle olursa klavye dışında üst kapağında değişmesi gerekir. Belki o zaman lazer çizim daha mantıklı olabilir.
Bu da mantıklı hocam. Bence servisten türkçe klavye takmalarını isteyin. Cihazın kasasının farklı olacağını sanmıyorum, ancak yine de servis size en doğru yanıtı verecektir bu durumda.

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam bu laptopun görünüşünü çok beğenmeme rağmen elemiştim sd kart okuyucu benim için çok önemli bu laptopta olmaması ve renk doğruluğunun düşük olması başlıca sebebiydi. Webcam 720p mesela ama kullanmadığım için çok önemli değil msi ge66 da 1080p.

Birde videodaki oyun testlerinde msi ge76 10.nesil işlemci olmasına rağmen daha yüksek fps değerlerine ulaşıyor. 11. Nesil olsa acaba aradaki farkı biraz daha açar mı ?

Sizinde dediğiniz gibi msi Türkiye ile bir görüşeyim hocam ona göre bir karar vereyim.

tekrar teşekkür ederim 🙏

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam bu laptopun görünüşünü çok beğenmeme rağmen elemiştim sd kart okuyucu benim için çok önemli bu laptopta olmaması ve renk doğruluğunun düşük olması başlıca sebebiydi. Webcam 720p mesela ama kullanmadığım için çok önemli değil msi ge66 da 1080p.

Birde videodaki oyun testlerinde msi ge76 10.nesil işlemci olmasına rağmen daha yüksek fps değerlerine ulaşıyor. 11. Nesil olsa acaba aradaki farkı biraz daha açar mı ?

Sizinde dediğiniz gibi msi Türkiye ile bir görüşeyim hocam ona göre bir karar vereyim.

tekrar teşekkür ederim 🙏
Anladim hocam, SD karti unutmusum ben. GE sizin icin daha mantikli olur.
11. Nesil 10. Nesile gore daha iyi performans verir, fark artar. Hayirli olsun simdiden.

Anladim hocam, SD karti unutmusum ben. GE sizin icin daha mantikli olur.
11. Nesil 10. Nesile gore daha iyi performans verir, fark artar. Hayirli olsun simdiden.
Çok teşekkürler hocam.
Hiç risk almadan Türkiye’den 2 yıl garantili türkçe klavye mi alsam ?

i9-11980hk işlemci ile i7-11800h arasında % 5 güç farkı var bence sırf bu yüzden yurtdışından almaya değmez gibi. Birde yurt dışında 2K 240hz panel var ama 2K 165hz de yeterli olucaktır diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz ?

Emin olmak istediğim Türkiye’ye gelen msi ge66 raider 11. Nesil laptoplar thunderbolt 4 üzerinden şarj oluyor mu olmuyor mu ?

Müsait olduğunda aşağıdaki videoya bakabilir misin hocam ? Dakika 10:05

Video

Dosya Ekleri

• 95BDAB8C-38A7-4416-953C-908AB6EDFDFF.jpeg
    95BDAB8C-38A7-4416-953C-908AB6EDFDFF.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 41
  • 05EA6470-09DF-4EA1-BAEB-10D2016EDFFD.jpeg
    05EA6470-09DF-4EA1-BAEB-10D2016EDFFD.jpeg
    53,9 KB · Görüntüleme: 42
  • 166BC89A-4408-496F-A37C-D81162CAC697.jpeg
    166BC89A-4408-496F-A37C-D81162CAC697.jpeg
    60,7 KB · Görüntüleme: 38
  • 8BCA7960-7110-4B6A-8920-D64740CDC37D.jpeg
    8BCA7960-7110-4B6A-8920-D64740CDC37D.jpeg
    93,8 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Hiç risk almadan Türkiye’den 2 yıl garantili türkçe klavye mi alsam ?
Bu da mantıklı hocam. Ancak fiyat daha pahalı olacaktır yurt dışına göre.
i9-11980hk işlemci ile i7-11800h arasında % 5 güç farkı var bence sırf bu yüzden yurtdışından almaya değmez gibi. Birde yurt dışında 2K 240hz panel var ama 2K 165hz de yeterli olucaktır diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz ?
İşlemci size bağlı hocam. i7 11800H sizi üzmez diye düşünüyorum ama bence. 2K 165Hz yeterli olur bence de.
Emin olmak istediğim Türkiye’ye gelen msi ge66 raider 11. Nesil laptoplar thunderbolt 4 üzerinden şarj oluyor mu olmuyor mu ?

Müsait olduğunda aşağıdaki videoya bakabilir misin hocam ? Dakika 10:05
Videoya baktım hocam. Arkadaş elindeki cihazın 11. Nesil olduğundan bahsediyor mu? Ben göremedim, gözümden mi kaçtı acaba? 10. Nesilse şarj etmemesi normal, 10. Nesilde desteklemiyordu çünkü.
Bu siteye göre de şarj etmesi gerekiyor Type-C üzerinden. MSI'a sordunuz mu bu durumu?
Slots / Interface
Card Reader1x SD7.0 (XC/HC)
I/O Ports1x Thunderbolt 4 (USB 4 w / PD charging)
1x USB 3.2 Type C (Gen 2)
1x USB 3.2 (Gen 2)
2x USB 3.2 (Gen 1)
1x HDMI 2.1 (Supports 4K@120Hz / 8K@60Hz)
1x Mini Displayport v1.4

Geri
Yukarı