MSI GE70 2OE Aşırı ısınma sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
85-90 Derecelere çıktığından ve yandığından bahsetmiş arkadaş yani fazla ısınıyormuş cihaz hatta farklı bir forumdan birisi Battlefield 3 oynarken sıcaklıktan kapandığını ve servise gönderdiğini yazmış.

Bu 85-90 Dereceleri gören adama mesaj attım. Ekran görüntüsü istedim yolladığında bu başlık altında paylaşacağım.

Açıkçası GE70 alacaktım bende hayal kırıklığına uğradım. Birçok kişi soğutucu önerisi yapın bana demiş bu cihazları kullanan.

İşlemci sıcaklığı değil mi bu 85-90 ?

Sanıyorum öyle.

Ekran görüntüsünü gönderdiğinde herşey netleşecektir.

Uzun süre sıcak ortamda ve fan hızlandırmayı açmadan oynamışsa bu gayet normal olur. Çünkü bu model içindeki donanımlara göre bayağı ince.

85-90 Derecelere çıktığından ve yandığından bahsetmiş arkadaş yani fazla ısınıyormuş cihaz hatta farklı bir forumdan birisi Battlefield 3 oynarken sıcaklıktan kapandığını ve servise gönderdiğini yazmış.

Bu 85-90 Dereceleri gören adama mesaj attım. Ekran görüntüsü istedim yolladığında bu başlık altında paylaşacağım.

Açıkçası GE70 alacaktım bende hayal kırıklığına uğradım. Birçok kişi soğutucu önerisi yapın bana demiş bu cihazları kullanan.

Selam,

Bu screenshotı atabilir misiniz, bu ürünle ilgili ilk defa böyle bir geri dönüş aldık, ısınma ile ilgili yanlış kullanım yoksa genelde bir problem yaşamıyor kullanıcılar. Bu problemi yaşayan arkadaş rakip firmadan değil di mi? :)

Donanimhaber'in Notebook/MSI Bölümünde bulabilirsiniz konuları incelerseniz ben de güvenemeyip ekran görüntüsü talep ettim...

Bende de GE70 var. Turboyu açtığımda bf3 ultrada en fazla işlemci sıcaklığı 85 derece oluyor. Fanı açmazsanız o dediğiniz derecelere ulaşabilir diye düşünüyorum.

Bende de GE70 var. Turboyu açtığımda bf3 ultrada en fazla işlemci sıcaklığı 85 derece oluyor. Fanı açmazsanız o dediğiniz derecelere ulaşabilir diye düşünüyorum.
Ekran görüntüsü alıp burada paylaşır mısınız?

Turbo fan açık halde 1 saatlik Battlefield 3 ten sonra bilgisayarın sıcaklık değerlerini paylaşıyorum. 90'a varmasa da 80-90 arası bir sıcaklık değeri var evet. Oynarken elim ısınıyor ama bilgisayarı bozacak derecede olmuyor tabi. Turbo fanı açmayı unutmazsanız herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. FPS değerleri ise AA kapalı ve diğer ayarların hepsi ultrada iken 30-50 arası değişiyor. Frapsla ss aldım ama FPS değerini koymamış üstüne. Buyrunuz:

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı