MSI GE70 2OE BIOS güncelleme

Furkann

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Sistem ve Ağ Uzamanlığı
Merhabalar. Bilgisayarı aldığımdan bu yana bios güncelleme gereği duymadım oyunlarda vs hiç bir ısınma problemim olmuyordu fakat artık turbo fan dahi engelleyemiyor. Bende biosu güncellemem gerektiğini düşündüm fakat anlamadıgım nokta ilk aldıgımda böyle bir sorunum yoktu sonrasında nasıl oldu yanı nasıl oluştu?
Dizüstü bilgisayarımın özellikleri ;

Model : GE70 2OE-209XTR
İşletim Sistemi : FreeDos (Windows 7 ve Windows 8 Uyumludur)
İşlemci : Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.40GHz'e kadar Turbo Frekans)
Chipset : Intel HM87
Bellek : 8GB DDR3L 1600MHz
Bellek Slotu : 2 slot - maks. 16GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX765M 2GB GDDR5 Optimus Technology
Hard Disk : 128GB SSD + 1TB SATA 7200rpm

BİOS güncelleme yapmak istiyorum fakat biostan baktıgım zaman benim bios 2013 de güncellenmiş ve sürümü 510 msı sıtesinden baktıgım zaman 717 ve 517 var benim kurmam gereken hangisi ? Sanırsam 717 iki adet hdd oldugu ıcın ? Ben 717 ındırdım rardan cıkarttım ıcerısınde bulunan FLASHWIN64 ü çalıştırıdm 5 sn cmd ekranı bir seyler yüklendi o sırada fan hızlandı daha sonra 5 sn sonra hersey normal'e döndü ve pc tekrar actıgım zaman An operating system wanst found....... contain in opareting system........... Press any key to restart yazısı geliyor ve burda herhangi bir tuşa basıyorum pc öyle açılıyor daha önce böyle bir şey yoktu.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmanın bununla alakası olduğunu düşünmüyorum. Sorun termal macun ile alakalı. Bios,driver vs. her şey güncel fakat Battlefield 3, GTA 4 gibi oyunlarda fps düşmeleri yaşıyordum. 1 hafta önce servise yolladım temizlik bakım yenileme her şey vs. Bugün kargoya verilmiş büyük ihtimal yarın elime geçer inşallah düzelmiştir. Ayrıca servisin hızından memnun kaldım.

Benim aldığım 4 ayı geçmedi daha. İlk aldığım zamanlar bu şekilde değildi dediğim gibi biosum güncel değil o yuzden ondan kaynaklı oalabileceğini düşündüm ve bir cok yorumlarda bios güncellemenin işe yaradıgını okumustum. Ya BTF 3 GTA 4 vs ısınmıyordu bile turbo fana gerek duymuyordum şimdi durum farklı turbo fanı acsam bile sıcak :) Sorunun kaynagını anlayamadım bir türlü bios guncellemek ıse yarar dıye dusundum ama bilmiyorum .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı