MSI GE70 2OE Icy Tower Kasma

ghost5369

Hectopat
Arkadaşlar notebooku alalı 1 ay oldu sorunları bitmek bilmedi, sıkıldım artık. Bios güncellemesinden önce durduk yere sadece icy tower kasmaya başladı. Bios güncellemesi yapacağım için dert etmedim. Bios güncellemesini başarıyla yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Allah aşkına yardım edin, oyunun hastası olduğumdan değil neden durduk yere böyle bir şey yaptı onu öğrenmek istiyorum. Nvidia ayarlarından varsayılanlara çevirdim, olmadı. Nvidia ayarlarında tümünü performansa odakladım, nafile...

Programı tek işlemci kullanacak şekilde ayarlayın.

İlginç bir şekilde sorun kendi kendine düzeldi :D Yorum için teşekkürler...

Edit: Sorun yine başladı. İşlemci ile ilgili büyük bir sıkıntı var. Güç yönetimi ayarlarından maximum %99 yaptığım zaman kasıyor, %100 yaptığım zaman azalıyor. Diğer oyunlarda ise tam tersi! Yardımcı olabilirsen teamviewer id ve şifremi verebilirim. Sıkıldım artık...

Son düzenleyen: Moderatör:
En son Beta sürücüyü kurun diyeceğimde böyle basit bir oyunda kasma varsa oyun yeni nesil işlemci ya da sistemlerle uyumlu değildir bence. Geliştirici firmaya durumu bildirdiniz mi?

Bazen kasıyor bazen normal çalışıyor, anlamadım. Ayrıca sizin dediğiniz gibi sıcaklık sorunu var galiba. GTA 4 yaklaşık 20 dk oynadım işlemci ısısından dolayı performans düşüşü yaşadım :(

Devrede zaten :( Bios update de yaptım fayda etmedi... Yani servis mantıksız geliyor. Hemen hemen
herkeste bu sorun var. Bazı oyunlar da hiç bir problem yok turbo boost açıkken bile. Yazılımsal bir problem ama düzelicek gibi durmuyor. Keşke Intel işlemci için driver çıkarsa :)
Bekleyin hocam illaki yazılımsal bir sorun hallolacaktır. Tabi hallolana kadar sizde kasmayan oyunları oynayacaksınız gibi gözüküyor.

Bekleyin hocam illaki yazılımsal bir sorun hallolacaktır. Tabi hallolana kadar sizde kasmayan oyunları oynayacaksınız gibi gözüküyor.

Hocam inşallah dediğin gibi olur. Normalde maximum işlemci kullanımını %99 yaparak kullanıyorum. %100 yapınca turbo boost devreye giriyor ve bazı oyunlarda aşırı bir kasma başlıyor. Yani çok saçma geliyor hayatımda böyle bir şey yaşamadım ben. Bu sorun sadece ge70e özel değilmiş, bildiğim kadarıyla. MSI Forum'da yeni serileri alanlarda var bu problem. Sanırım Haswell ile ilgili bir sorun.

Hocam inşallah dediğin gibi olur. Normalde maximum işlemci kullanımını %99 yaparak kullanıyorum. %100 yapınca turbo boost devreye giriyor ve bazı oyunlarda aşırı bir kasma başlıyor. Yani çok saçma geliyor hayatımda böyle bir şey yaşamadım ben. Bu sorun sadece ge70e özel değilmiş, bildiğim kadarıyla. MSI Forum'da yeni serileri alanlarda var bu problem. Sanırım Haswell ile ilgili bir sorun.
Hocam çok şükür bende öyle bir problem yok dragon edition 2 kullanıyorum gayet başarılı bir performansı var. Düzeleceği kesindir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı