MSI GE70 2PC-291XTR Incelemesi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere 6 ay boyunca çalışıp sonunda almayı başardığım laptopumun incelemesini yapacağım. Ürünü Sanalmarketim.com'dan aldım. Eylül ayına özel hediye kampanyaları vardı. Sanalmarketim.com Mousepad'i, Sharkoon X-Tatic SP Plus Gaming Headset, MSI Notebook sırt çantası ve MSI Gaming Mouse hediye olarak geldi. İsterseniz ürünün teknik özelliklerine bir bakalım.

Teknik Özellikler
  • Model : GE70 2PC-291XTR Apache
  • İşletim Sistemi : FreeDos
  • Ekran : 17.3" Full HD (1920x1080) Anti-glare
  • İşlemci : Intel® Core™ i7-4710HQ 2.5GHz İşlemci (TurboBoost 3.50GHz e kadar 6MB Önbellek)
  • Chipset : Intel HM86
  • Hafıza : 8GB DDR3L 1600MHz
  • Hafıza Slot : 2 Slot ile en fazla 16GB
  • Ekran Kartı : nVidia GeForce GTX850M 2GB GDDR5
  • Hard Disk Kapasite : 128GB SSD + 1 TB HDD 7200Rpm
  • Klavye : Tam-Renkli Arkadan Aydınlatmalı SteelSeries Türkçe Q Klavye
  • Optik Sürücü : DVD Super Multi
  • USB 3.0 : 2
  • USB 2.0 : 2
  • Card Reader : SD (XC/HC)
  • VGA : 1
  • HDMI : v1.4
  • Dynaudio Speakers : Yes
  • Speakers : 4x2W
  • Ses Çıkışları : 7.1
  • Mikrofon Girişi : 1
  • Kulaklık Çıkışı : 1
  • SPIDF : Yes
  • LAN : Killer Gb LAN
  • Wireless LAN : 802.11ac
  • Bluetooth : Bluetooth v4.0
  • Webcam : HD type (30fps@720p)
  • Batarya : 6-Cell Li-Ion (4400mAh 49Wh)
  • Güç Adaptörü : 120W
  • Boyutu (WxDxH) : 418x269.3x39mm
  • Ağırlığı : 3.0Kg (w/ Battery)
  • MSI Özellikleri :
  • SteelSeries Engine
  • Xsplit Gamecaster
  • Matrix Display
  • Audio Boost
  • Cooler Boost
  • Garanti Süresi : 24 Ay

ge70_2pc291xtr_apache_5.jpg

• Klavye: Benim açımdan müthiş bir deneyim oldu. Steelseries harbiden çığır açmış. Tuşların yumuşaklığı olsun, Multicolor teknolojisi olsun herşeyi harika.
  • Ekran: Eğer büyük ekran seviyorsanız tam size göre. Ama biraz fazla büyük seviyorsanız.. Çünkü ekran devasa.
  • Mouse: Güzel. Beğendim. 8000DPI cabası zaten. :p Işıkları falan istediğimiz gibi ayarlamak(Yanma süresini) şahane.
  • Ses Sistemi: Bir kaç Metal ve Dubstep müzik dinledim. Gerçekten bir laptopa göre harika sesi var.
  • Touchpad:Pek kullanmadım ama kullandığım zaman fazla sorun da yaşamadım. Pek kaygan değil açıkçası. Eliniz takılıyor bir yerden sonra. Ayrıca MacBooklar'daki gibi tek tuş. Ama alt tarafta sağa basarsanız sağ klik oluyor. Onun dışındaki her yerde sol klik.
  • Wireless: Görmediğim bir hız yakaladım. Bayağı yüksek hız sağlayabiliyor. Ve benim yaşadığım yerdeki altyapı çok kötü(Marmaris). 8Mbit internet ile sabit olmamakla beraber saniyede 1,5MB indirme hızını gördüğüm oluyor. Muazzam.
  • Ağırlık: 17.3" bir Gaming Laptop alıyorsun. Bırak 3 kilo olsun. :D
  • Oyun Performansı: Bu kısmı en sona bıraktım. Çünkü hepinizin görmek istediği kısım burası. Fakat oyun testleri şu anda gelmeyecek. Çünkü aldığım gibi oyun yükleyemedim :D Güncellenecektir.

msi-ge70-2pcapache-273be-ge70-2pc-273be.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle canavarınız hayırlı olsun çok güzel bir laptop size soru sormak istiyorum;
-Oyunlardaki performansı nedir
-El yakacak kadar çok ısınıyor mu?
-Ekran kartı yetersiz deniyor sizce nasıl?
-Ürün fotoğraftaki kadar ince mi
tekrardan hayırlı olsun Güle Güle kullanın...:)

Hayırlı olsun :p
Bende ge60'ını aldım fakat 8gb ekstra ram ve ekranı 15,6'' aldığınıza değer umarım ben memnunum üründen, el yakacak kadar sıcak olmuyor. Ekstra bi soğutucu ile
bf4ü ultrada 1 saat kadar oynadım biraz ısındı ama gayet iyiydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle canavarınız hayırlı olsun çok güzel bir laptop size soru sormak istiyorum;
-Oyunlardaki performansı nedir
-El yakacak kadar çok ısınıyor mu?
-Ekran kartı yetersiz deniyor sizce nasıl?
-Ürün fotoğraftaki kadar ince mi
tekrardan hayırlı olsun Güle Güle kullanın...:)
Teşekkür ederim.
-Assassin's Creed IV: Black Flag: High-Medium ayarlarda en düşük 24 FPS En yüksek 60 FPS
Battlefield 3: Ultra ayarlarda en düşük 35 en yüksek 50
Watch_Dogs: High-Medium ayarlarda en düşük 22 en yüksek 60+
Hitman Absolution: High ayarlarda en düşük 30 en yüksek 56
League of Legend: Söylemeye bile gerek yok..
Amnesia:SSAO Samples 16 olunca diğer ayarlar da en yüksek olunca en yüksek performans mümkün. SSAO Sample 128 e alınırsa ciddi FPS düşüşü oluyor.
FIFA 15 Demo: Ultra ayarlarda en düşük 30 en yüksek 60
Minecra-- Tamam vurmayın
Rise Of Nati-- Acıyor vurmayın :(
Papers, ple-- Söz son!!
-El yakacak kadar ısınmıyor.. Hatta sadece hava çıkışının olduğu yer ısınıyor. Bileğimi elimi yada klavyenin oralarda ciddi bir ısınma yok.
-3500 TL ye GTX860 koyulabilirdi diye düşünüyorum ama şükretmek lazım.
-Bir oyun laptopuna göre fazlası ile ince.
Ben teşekkür ederim umarım sizde aynısını-Yada daha üst modelini- alırsınız :)

Ekran kartindan memnun musunuz ? Hic bir oyunda sikinti cikarmamis gibi duruyor battlefield 3 u ultra 1080p de mi oynadiniz ?

2 ay önce ben de bu bilgisayarı aldım bu zamana kadar her yönüyle arkadaşlarımın bilgisayarlarına fark attı ve yükleme olsun performans olsun gayet başarılı. Tek sıkıntısı var MSI markasını bilmeyenler, bilgisayardan anlamayanlar :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı