Msi Ge70 Format Atma

musaogulcan

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 1 ay önce aldığım Msi Ge70 bilgisayarıma format atmak istiyorum ama üzerinden herhangi bir key yok. Orjinal Win 8 ile geldi. Nasıl tekrardan orjinal Win 8 kurarım ? Yardımınızı bekliyorum.
Ayarlarda fabrika ayarlarına dön var ancak yaptım ve menun olmadım. Sıfır kurulum nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burdan Windows 8.1 indir ve kur. Etkinleştirme işini ancak illlegal programlarla yapabilirsin.

Kardeş sana tavsiyem Recovery dvdlerini mutlaka al. Eğer başka bir yazılım yüklersen recovery bölümü gider, elindeki orjinal yazılımdan da olursun.

Öncelikle merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 1 ay önce aldığım Msi Ge70 bilgisayarıma format atmak istiyorum ama üzerinden herhangi bir key yok. Orjinal Win 8 ile geldi. Nasıl tekrardan orjinal Win 8 kurarım ? Yardımınızı bekliyorum.
Ayarlarda fabrika ayarlarına dön var ancak yaptım ve menun olmadım. Sıfır kurulum nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Kardeşim ilk önce BIOS üzerindeki ürün anahtarını öğrenmen gerekiyor.

BIOS‘a gömülü ürün anahtarını öğrenmek için ise RWEverything isimli uygulamaya ihtiyacımız var. Bu uygulamayı indireceksiniz. Ürün anahtarımızı görebilmek için öncelikle uygulamayı yönetici izinleriyle çalıştırıyoruz:

rweverything-main.png

Burada kırmızı ile işaretlediğim ACPI butonuna tıklıyoruz, açılan pencereden ise MSDM sekmesine geçiyoruz.

Sonraki aşamalardan bahsedeyim:

*En alt satırda Data XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX şeklindeki ürün anahtarınızı bir yere not ediceksin.
*Daha sonra internetten Windows 8.1 Single Language ISO bulup kurcaksın. Kurarken ISO'yu bulduğunuz yerdeki keyi gireceksin.
*Daha sonra Windows açıldıktan sonra Etkinleştir buttonuna tıklayacaksınız ve keyinizi kullanamazsınız tarzı bir hata vericek ve daha sonra orada "Yeni Ürün Anahtarı" şeklinde bir button aktif olacak ve oraya not aldığın keyinizi gireceksin. İşlem tamam.

Hiç bir illegale gerek yok. Kolay gelsin. Sakın keyi almadan format atma!

- - - Güncellendi - - -

GE60-70'in yanında 8-8.1 Core OEM olarak gelir buradaki işletim sistemlerine kullandığı eski keyi giremez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı