MSI GE70 veya Asus N550JK

Daha iyi modeller düşünülebilir. Bütçen tam olarak ne kadar ? Bir de laptobu hangi amaçla alacaksın ?

İki modelde özellik birbirine yakın. Eğer büyük ekranlı istiyorsan 17.3"'lik MSI'ı tercih et ama 15" bence daha ideal bir boyut.

Bilgisayarı oyun amaçlı kullanıcam bütçemi daha fazla yükseltmemde olanaksız 1500 liradan buralara kadar geldim araştıra araştıra :)

N550JK güzel bir laptoptur ancak oyun laptobu olarak tasarlanmamıştır. GTX 850M 128 Bit yazıyor sitesinde. Güzel bir ekran kartı, oyunları güzelce açarsın ancak oyun laptobu değil sonuçta. Gerçi stokta yok yazıyor ona dikkat ettin mi ? Bir de 17" mi olacak 15.6" mi olacak ona karar vermelisin. 17" taşınabilirlik açısından zorluk çıkaracaktır.

Stoklarda olmaması önemli degil başka sitelerdende temin edebilirim. Açıkcası hiç laptop kullanmadım, ekranı büyük olması benim için iyi olur gibime geliyor sorun olacagını pek tahmin etmiyorum. Asus'un 850 ekran kartının yeni nesil olması biraz cazibesini arttırıyor ve kafamı karıştırıyor diger modele kıyasla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer modeli eledim ben. O linkteki olmaz daha doğru söylemek gerekirse. 8XX serisinden bir şey tercih etmelisin. MSI GE60 Apache'nin yeni nesil ekran kartlı modellerine bakılabilir mesela. Gerçi onlar da GTX 850M.

MSI GE60 2PC-090XTR Apache Core i7-4700HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Ekran kartlarını aynı yaptık şimdi N500JK ve MSI için. Geriye şu soru kalıyor hangisi oyun için daha iyi olur. MSI oyun laptobu olarak tasarlanmış. Ancak Asus multimedya laptobu olarak tasarlanmış. Oyun oynarken yükte sıcaklık değerleri nasıl olacak ? Beni düşündüren konu bu. Yoksa Asus kalite olarak MSI'dan çok daha iyi. O konuda sıkıntı yok.

Açıkcası Asus'un sıcaklık konusunda pişman edicegini pek düşünmüyorum. Araştırıyorum bayadır şikayetçi olanda görmedim. Ama siz diyosunuzki MSİ oyun için üretilmiş oraya yönelir diyorsunuz anladıgım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
N550JK'da çift fan var aslında. Multimedya laptobu olarak tasarlanmış olsa da bir avantajı var bu açıdan. Testlerine biraz baktım göze çarpan bir ısınma gözükmüyor. Geçen sene MSI yerine Asus N56VZ almıştım. Asus yine aklımı çeldi şimdi iyice düşününce. :) Hoşuna gittiyse tercih edebilirsin. Genelde oyun oynamak isteyenlere MSI GE60 öneririz ancak N550JK da gayet güzel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı