MSI GE72 2QL Apache laptop anlık CPU sıcaklık değişimleri

fierceshadow

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben birkaç gün önce başlıkta yazılı olan laptopu tamire verdim. Tamir sebebim şarj soketi değişimiydi. Hazır açılmışken termal macunu da yenilettim. Ancak eve getirdim ve bilgisayar bir süre sonra elimin altında resmen alev aldı. Çok ısınmıştı klavye kısmı. Açıp baktım. Termal macun dışarıya taşmıştı. Elimden geldiğince kulak çöpü ve mikrofiber bez ile temizledim. Yeni macunu kendim sürdüm. İşlemcinin ve ekran kartının üzerini kapatacak ama taşmayacak şekilde sürdüm. Fazla değildi eminim ama az mı bilemedim. Taşmış macun ile masaüstünde CPU 70 altına GPU 60 altına hiç düşmüyordu. Hiçbir yük olmamasına rağmen. Benim macundan sonra klavyenin üst kısmı aşırı derecede rahatladı. Hiçbir ısınma belirtisi yok. Resmen ilk aldığım zaman gibi ancak sıcaklığı izlediğimde anlık yükselip düşmeler oluyor. Sebebi nedir? Mesela 55 derece civarında çalışan CPU bir anda 75 79 dereceleri görüp düşüyor saniyeler içerisinde. GPU'da böyle bir sorun yok. Acaba sıcaklık ölçen kısmını mı bozdum. Bu konuda endişelenmem gereken bir durum var mıdır? Yük altında ise direkt olarak 89-90 dereceyi görüp kendini oraya sabitliyor. Termal macun taşmış haldeyken oyun açıp yüke bindirmek yemedi açıkcası. Ancak 90 derece olsa elimin altı yanması gerekir. Nitekim 70'de yanıyordu. Şimdi ise klavye kısmında sıcaklık yok denecek kadar az. Endişelenmem gereken bir durum var mı? Bu arada performans olarak aşırı bir artış söz konusu.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı