MSI GE72 2QL Apache Oyunlarda Kasma Sorunu

Caner Durmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6 ay önce MSI GE72 2QL Apache modelindeki laptopu aldım bugüne kadar herhangi bi sorun yaşamadım. Bugün bilgisayarı açtığımda bilgisayarda saçma bi kasma sorunu oldu. Oyunlarda disk kullanımı %100 kullanıyordu onu hallettim fakat aynı sorun devam ediyor. Örneğin LoL'de 60 FPS alıyor şuanda normalde 200+ FPS alıyor. 60 FPS almasına rağmen oyunda sürekli olarak kasma oluyor ve bi kaç dakika oynadıktan sonra bilgisayar donuyor ve tekrardan kendine gelmiyor kapatmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. NOT : Ekran kartlarım ve bütün driverlarım günceldir. Advanced system care programını kullandım ve virüs temizlemelerini yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 64 bit onda sıkıntı yok zaten sıfır aldım orijinal arka planda herhangi bir program bulamadım tanımadığım bunu için önereceğiniz bir program var mı? Bide servis ile iletişime geçtim Windows sürümünü geri alın dedi aldığım halde aynı servise götürüp format atılmasınıda istemiyorum açıkçası kurtarmaya çalışıcam

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6 ay önce MSI GE72 2QL Apache modelindeki laptopu aldım bugüne kadar herhangi bi sorun yaşamadım. Bugün bilgisayarı açtığımda bilgisayarda saçma bi kasma sorunu oldu. Oyunlarda disk kullanımı %100 kullanıyordu onu hallettim fakat aynı sorun devam ediyor. Örneğin LoL'de 60 FPS alıyor şuanda normalde 200+ FPS alıyor. 60 FPS almasına rağmen oyunda sürekli olarak kasma oluyor ve bi kaç dakika oynadıktan sonra bilgisayar donuyor ve tekrardan kendine gelmiyor kapatmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. NOT : Ekran kartlarım ve bütün driverlarım günceldir. Advanced system care programını kullandım ve virüs temizlemelerini yaptım.
Sanırım tüm MSI kullanıcılarında bu tip bir problem var. Ama seninkinin LOL'ün güçlü bir oyun olmadığı için CPU ile oyunu çalıştırdığını düşünüyorum oyunu GPU ile açarsan bi problem kalmaz diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı