MSI GE72 vs MSI GS70 vs MSI GE70

melyhky

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sonunda beklediğim oldu ve Vatan Bilgisayar'da yüzde 18 kdv indirimi oldu. Sizce yukarıda linkini verdiğim bilgisayarlardan hangisini almalıyım? Fiyat aralığı biraz geniş oldu ama aslında bütçeyi fazla zorlamak istemiyorum. Oyun oynayan birisiyim. Merak ettiğim şu. Bundan 2-3 ya da 4-5 sene sonra yeni bir oyun çıktığında keşke GTX960 değil de GTX970 ekran kartı olan bir bilgisayar alsaydım mı derim, yoksa İ7 4720 değil de İ7 6700 olan bir bilgisayar mı alsaydım derim?
Oynadığım oyunlar;
  • Assasins Creed serisi
  • GTA V
  • FIFA 16
  • Shadow of Mordor
  • Witcher 3

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ikilemi bende yaşıyorum. Oyunlarda önemli olan malesef ekran kartı, işlemcinin ekran kartı kadar fps farkı oluşturmayacağı bir gerçek bundan kaçış yok. :) Merak ettiğim konu ise Vatanbilgisayar'da olan %18 KDV indiriminden bahsetmişsiniz bu konuyu biraz açar mısınız? İndirim sürekli mi ? Yoksa yılbaşına kadar geçerli bir indirim mi ? Hayat bilgisindeki ruhi gibi bu üçünü istiyorum. :D

Perşembeye kadar devam ediyormuş kampanya. Tüm laptoplarda %18 indirim var. Sitesinde belirtmiş zaten. Peki ben hangisini almalıyım?

Biraz araştırdım dediğin gibi perşembeye kadar devam ediyormuş kampanya ancak bende perşembe günü alacağım inşallah kaçırmam. :) Senin yerinde olsam en alttaki GE72 Apache Pro yu alırım. Madem onu tercihlerinin arasına eklemişsin almazsan ayıp olur. Kaç yıl götüreceğini bilmem ama aralarında en uzun onun götüreceği kesin diyebilirim. GTX 960M ve GTX 970M arasında kayda değer bir performans farkı var. Ama yok o kadar vermek istemiyorum diyorsan diğer GTX 970'i al derim.

GTX 960M 128 bitmiş ama GTX 970M 192 bitmiş. Ama aslında ihtiyacım olan cevap "gtx 960 da iyidir. O da seni idare eder." denilip kandırılmaktı.:mutlu::mutlu:

5870 TL hiç de az bir rakam değil. Kaldı ki bu paralara araba satılıyor. GTX 970M ve i7 5700HQ serisini beraber Monster'da bulabilirsin. Öğrenci isen fiyatı 4400 liraya iniyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı