MSI GE72VR 6RF Termal Macun Yenilemesi Sonrası Aşırı Yüksek Fan Sesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. MSI GE72Vr 6RF modelli dizüstü bilgisayarım var. Oyunlarda ciddi sıcaklıklara ulaşıp kasılmalar yaşıyordum. Termal macunu yeniledim ve şu anda hiç olmadığı kadar akıcı oyun oynuyorum. Ancak problem şu ki daha masaüstü bile gelmeden bilgisayarın düğmesine bastığım andan itibaren fan aşırı yüksek bir devirde ve sesle çalışmaya başladı. Cooler Boost açsam bu kadar çalışamaz. Kaldı ki Dragon Center'dan fan gücünü Basic moda almama rağmen azıcık bile düşüş olmadı.
Sonuçta performans yükseldi ancak hem baş ağrısı yapacak kadar gürültü çıkıyor hem de korkuyorum ileride bir sorun olabilmesinden. Bu bahsettiğim sol taraftaki işlemcinin fanı. Ekran kartının fanında böyle bir durum yok. İşlemci kullanımı da normal. Yazılımsal bir şey olduğunu da düşünmüyorum. Çünkü daha Boot ekranında başlıyor bu sorun.
Son olarak belirtmeliyim ki termal macun yenilerken bu fanın kablosunu çıkarıp yerine geri taktım. Sorunun bu olabileceğini düşünüp, fan sesi yükseldikten sonra tekrar ettim bu işlemi ama düzelme yine de olmadı.

Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirlerse çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı