MSI GE73 8RF notebook temizleme

LossSantos

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Yavaştan bilgisayarımın iyice ısındığını fark ettim. Aldığımdan beri hiç temizlemedim (1.5 yıl). Dün internetten termal macun almaya karar verdim ve bunu aldım. Ya yarın ya da bugün elimde olacakmış. Hafiften biraz telaşa kapıldım. Termal macunu ne kadar sürmeliyim nasıl sürmeliyim. Önceki termal macun kalıntılarını ıslak mendil ile yavaş bir şekilde kazısam olur mu? İnternetten izlediğim videolarda soğutucu vidalarının üzerinde sayılar gördüm. Bunlara sökerken mi uyacağım takarken mi? İkisinde de mi? Fazla sürüp anakarta akarsa nasıl temizlemeliyim? Açtığımda pili sökmeme gerek var mı? Ve son olarak vücudumdaki statik elektriği nasıl boşaltabilirim?
Biraz fazla soru sormuşum kusura bakmayın😅.
İnternette benim bilgisayarımın modeline uygun sadece bu videoyu bulabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI GE73 8RF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu konuda pek bilginiz yok. Hiç riske atmayın. Garantisi devam ediyorsa gönderin, ServisPoint temizliyor ücretsiz bir şekilde.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu konuda pek bilginiz yok. Hiç riske atmayın. Garantisi devam ediyorsa gönderin, ServisPoint temizliyor ücretsiz bir şekilde.
Farklı bir dizüstü bilgisayar için ben de aynı şeyleri düşünüyorum. Nasıl yapacağımı bilmiyorum, fakat servise verdiğimde de benim istediğim termal macunu kullanacaklarından emin olamıyorum.

Farklı bir dizüstü bilgisayar için ben de aynı şeyleri düşünüyorum. Nasıl yapacağımı bilmiyorum, fakat servise verdiğimde de benim istediğim termal macunu kullanacaklarından emin olamıyorum.
Monster servisi laptopla birlikte gönderirseniz istediğiniz macunu uyguluyor, zaten ömür boyu temizlik hakkı veriyorlar ücretsiz. Fakat ServisPoint garantisi devam eden laptoplarda sadece MSI'ın gönderdiği macunu (Arctic MX-4) uyguluyor, garanti dışında ise gönderdiğiniz macunu uygulayabilirler diye düşünüyorum. Sormak lazım.

İzmir'de yaşıyorum. Benim bildiğim ServisPoint sadece İstanbul'da var. Ayriyetten bilgisayarı alttan tuta tuta garanti etiketi delindi. Bi ara araştırmıştım sanırım vidaya falan da bakıyorlarmış ama tam emin değilim. İnternetten bi kaç video da izledim termal macun sürülmesi ile ama bilmiyorum içimde hafif tedirginlik var. Birde aldığım termal macunun şırıngasının ağzı biraz farklı gibi. Onun sürülmesi ile ilgili bir video var mı?
20200417_160323.jpg

Son düzenleme:
Monster servisi laptopla birlikte gönderirseniz istediğiniz macunu uyguluyor, zaten ömür boyu temizlik hakkı veriyorlar ücretsiz.
Monster'ın böyle bir uygulaması var mı gerçekten? Kullanılan macundan nasıl emin olabiliyoruz? Ekim ayında aldığım bilgisayarın macununu hiç değiştirmedim. CM Mastergel Maker Nano alıp uygulatsam ne kadar fark eder? Oyunlarda 82-84 derece işlemci sıcaklığı gördüm.

Bir de aldığım termal macunun şırıngasının ağzı biraz farklı gibi. Onun sürülmesi ile ilgili bir video var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı