MSI GE75 RAIDER 10SGS-202TR vs. ASUS UX581GV

anilturkmen

Femtopat
Merhaba, bu sene üniversiteyi kazandığım için laptop almayı düşünüyorum. Yurt dışından akraba aracılığıyla laptop getirttireceğim iki laptop arasında kaldım:

1. laptop:

Bu modelin 32 GB RAM versiyonu,

2. Laptop

Bu modelin ise i9 modelini almayı düşünüyorum.

Yazılımla ilgili bir bölüm okuyorum. Hem gaming hem de iş için almayı düşünüyorum. İlerisi için sizce hangi modeli tercih etmeliyim? İkisi de hemen hemen aynı fiyata geliyor yurt dışı getireceğim için.

2080Super ile 2060 arasında çok büyük fark var. Düşünmeye gerek yok diyebilirim.
Öyle tabiki ama 4K ve çift ekran ilerisi için tekrar bilgisayar alma şansım olmayabilir öyle aşırı oyun oynamıyorum sadece canım istediğimde açıp oynaya bilir miyim ?
1. laptop her türlü daha güçlü.
Tabi öyle ama 6 bin lira fark ediyor sizce değer mi ?

Öyle tabiki ama 4K ve çift ekran ilerisi için tekrar bilgisayar alma şansım olmayabilir öyle aşırı oyun oynamıyorum sadece canım istediğimde açıp oynaya bilir miyim ?
Elektrik elektronik mühendisiyim. Hem çift ekranlı Zenbook hemde touchpad'i ekranlı FL serisi Asus elimin altında. İkisininde diğer ekranını neredeyse hiç kullanmıyorum. 15.6" laptopta 4K gerekli mi bilemiyorum. Diğer soruna gelirsek 2060'da hala iyi ve iyi olmaya devam edecek. Tabiki oynayabilirsin.

Ayrıca herhangi bir mağazaya gidip 15.6" ve 17.3" laptopları karşılaştırmanı öneririm.

Elektrik elektronik mühendisiyim. Hem çift ekranlı Zenbook hemde touchpad'i ekranlı FL serisi Asus elimin altında. İkisininde diğer ekranını neredeyse hiç kullanmıyorum. 15.6" laptopta 4K gerekli mi bilemiyorum. Diğer soruna gelirsek 2060'da hala iyi ve iyi olmaya devam edecek. Tabiki oynayabilirsin.

Ayrıca herhangi bir mağazaya gidip 15.6" ve 17.3" laptopları karşılaştırmanı öneririm.
İki monitör her zaman kullanışlıdır ama , ben aşırı gaming olan bir bilgisayar istemiyorum 8 çekirdekli güzel bir bilgisayar istiyorum hem grafik hem yazılım hem render bunun gibi rahat bir laptop istiyorum arada açıp rahat rahat oyun oynamak film izlemek tarzı sizce ikisinden hangisini veya önerebileceğiniz başka bir laptop var mı

İki monitör her zaman kullanışlıdır ama , ben aşırı gaming olan bir bilgisayar istemiyorum 8 çekirdekli güzel bir bilgisayar istiyorum hem grafik hem yazılım hem render bunun gibi rahat bir laptop istiyorum arada açıp rahat rahat oyun oynamak film izlemek tarzı sizce ikisinden hangisini veya önerebileceğiniz başka bir laptop var mı

Performans istiyorsan MSI zaten önde. O tartışmaya açık değil çünkü GPU, CPU farklı. Asus'un o ekranın altı kısmı ayak oluyor ya hani laptop açılınca, bir kere o çok sağlıksız. Kullanım ilerledikçe paneli zorluyor ve çerçeve panel arasında boşluk oluşuyor.

Aslında endişeni anlayabiliyorum. Gaming ekipmanların hepsi soytarı gibi, ışıklı ve şekilleri garip. Ama cihazlar performans için üretiliyor ve bunu isteyen kitleye bunlar hitap ediyor.

İhtiyacım olmadığından 3-4 aydır laptop modellerini takip etmiyorum ama yurtdışından alacak olsam bende MSI getirtirdim diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı