MSI GE75 Raider Gaming alınır mı?

Acrolotge

Decapat
Daha fazla  
Açıkçası laptop gözlerimi kamaştırdı. 17,3 boyutunda olması olmasını, 1 TB SSD'si olması vs. çok hoşuma gitti. Sizce alınır mı? Ne düşünüyorsunuz? Bütçemi bir miktar açtım bunun için. Özellikleri:

• Modeli: MSI GE75 Raider
  • Biçim / Stil: Standart; Alüminyum Siyah
  • Model No : GE75008
  • İşlemci: 10. Nesil Intel Core i7-10750H 2.60GH z İşlemci (5 GHz'e kadar, 12MB Önbellek, 6 Çekirdekli)
  • Bellek: 16 GB DDR4 SO-DIMM
  • Ekran Kartı : NVIDIA RTX 2060 6GB GDDR6 Ayrılmış Grafikler,
  • Depolama: 1 TB SATA SSD (Katı Hal Sürücü) + 1 TB HDD (Sabit Disk Sürücüsü)
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home-64 İşletim Sistemi
  • Ekran: 17,3 "Full HD (1920x1080) 144Hz Yenileme Hızı 16: 9 Ekran,
  • Bağlantı: Wi-Fi 6 AX201 Wifi, Bluetooth 5.0, Ethernet LAN (RJ-45)
  • Bağlantı Noktaları / Yuvalar:, 2 USB 3.2 Gen1, 1 HDMI, 1 mini Ekran Bağlantı Noktası, USB 3.2 Type-C Gen2, Micro SD Okuyucu, 1 x Kulaklık / Mikrofon Combo Jakı, 1 x SPDIF
  • Giriş / Çıkış: 720p HD Web Kamerası, Anahtar Başına RGB Arkadan Aydınlatmalı Klavye,
  • Pil: 230W Güç Kaynağı, Masaüstü fişi, 6 Hücreli 51WHr Pil
Not: Newegg'den baktım vergiler ile beraber 13.622 TL.

3 senedir GE73VR 7RE Raider modelini kullanıyorum soğutma olarak memnunum ama benim gibi elleri terleyen biriyseniz harici klavye almanız lazım.

Bayağı bir laptop araştırması yapıp Lenovo Legion 5 aldım. Ama yaptığım araştırmalara göre parasını verebiliyorsan alınacak en güzel laptop MSI GE serisidir.
Razer Blade serisine baktım önce daha sonra MSI GS Stealth daha sonra ASUS Zephyrus'lara kaydım. Bunlarda beni cezbeden ince tasarı mıydı ama ince tasarımın dez avantajı olan yüksek ısı ve fan sesi var bunlarda ve birçoğu Max-Q ekran kartı kullanıyor. Yüksek ısı derken çok ısınıyorlar anlamında demiyorum ama GE serisi tam ortada konumlanıyor. İp Ince'de değil kalın da değil. Hem performans hem taşınabilir odaklı güzel bir seri.
Niye Lenovo aldım incelikten vaz geçip serin, sessiz, yüksek pil ömürlü, kaliteli ve diğerlerinden daha ucuz olduğu için.
Bu arada GE'nin yeni çıkan serileri eski seriye göre çok daha şık ve iyi imkan varsa onları tercih etmelisin. GE76 ve GE66'dan bahsediyorum.

Geri
Yukarı