MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X İncelemesi

Öncelikle ürünümü bir kaç hafta önce aldım. Alırken aşırı şanslıydım sanırım indirime denk gelmişim fiyat konusunda makul bir fiyata aldım. Ardından koştur koştur eve gelip bilgisayarımdaki eski ekran kartımı (ATI Radeon HD6950) çıkarttım. MSI 1050Ti taktım. Zaten kutu içerisinden çıkan CD ile programlarımı kurdum. Güncelleme falan yaptı derken bilgisayarım gözüme farklı gelmeye başladı. Zaten elimde gamer kasa varken bu ekran kartınında LED lambalı oluşu beni baya sevindirmişti. :) Ayrıca söylemeden edemeyeceğim MSI gerçekten müthiş bir paketleme yapmış açarken helal olsun dedirtiyor adama buradan tebrik ediyorum.

Ürünü Değerlendirirken şöyle bir maddeleme yapmak istiyorum;

+Performans ve dış görünüş olarak kesinlikle mükemmel
+Kendi programları oyun içi oyun dışı olsun kullanışlı ve işe yarar şeyler
+Dayanıklılık açısından yorum yapmam için erken çünkü yeni ama dayanıklı görünüyor
+ Performans olarak oyunlarda eski ekran kartıma oranlar 60 FPS arttı ki bunu PUBG için söylüyorum
+COD WWII olarak high ayarlarında oynatıyor bana ve 90-80 civarlarında fps
+GTA V olsun zaten higher diyeyim. :)
+The Division oyununu severim ondada high ayarlarında oynayabiliyorum rahatça

Şimdi gelelim eksik yönlerine;
-Bence fiyat olarak insanları çekmek için indirim olayını yada fiyatını düşürebilirler
-Ekran kartlarında sıvı soğutma dönemine yavaştan el yakmayan cinsten geçiş olabilir

Arkadaşlar düşünen varsa alıp almamayı benim tavsiyem alacaksanız kesinlikle MSI öneriyorum. Ben şahsen anakartıma kadar MSI yapıcam :) Görünüş meraklısıyımdır. Bu yüzden performans olarak da dikkatimi çeken bir marka. Sizlere örnek olsun amacıyla sizlerden biri olarak yorum yapıyorum. Şimdiden teşekkürler iyi günler arkadaşlar...

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucunun yerine de şöyle yakışıklı bir bir soğutucu takarsanız tam olur.(y) Ekran kartınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Güç tüketimleri düşerken neden sıvı soğutmaya geçilsin ki ? Büyük soğutucu hayranlığı olmasa, küçücük bir blok ve fan soğutma işini güzelce yerine getirebilir 1050 TI seviyesinde kartlarda.

Bu arada güle güle kullanın. Ben de dün ASUS Expedition modelini aldım. Bulabilsem mini modelini alacaktım. Kafa gibi ekran kartlarından bıktım artık. :)

Ömcelikle hayırlı olsun, güle güle kullan. Kartın eksilerinde sıvı soğutma beklentine anlam veremedim, elindeki kart üst düzey değil 1080p yüksek ayarda oynatabilen bir ekran kartı ve çift fan bile fazlasıyla yeterli. Sıvı soğutmalı hibrid veya custom sıvı soğutma ekran kartı çözümleri 1070'den başlıyor 1080 ve 1080 Ti kartlarda zaten kullanılıyor, bana sorarsan 1070de bile gereksiz, 1080 Ti sıvı soğutma en mantıklı olanı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı