MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMİNG X vs GAMİNG

Xrated

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar,

Arkadaşlar yeni topladığım sistem için ekran kartı arayışındayım, MSİ RTX2060S kartın GAMİNG X ve sadece GAMİNG olarak iki farklı modeli bulunmakta. Kartların ikisi de 8 GB. MSİ sitesinden kontrol ettiğimde core speedleri GAMİNG modelinde 1650MHZ iken, GAMİNG X modelinde 1695MHZ. Ürünler arasında 800 TL gibi oldukça fazla bir fark bulunmakta. Ürünler arasında 45MHZ dışında bir fark bulunuyor mu? Bulunmuyor ise kendi yazılımı ile 45MHZ O.C yapmak çok meşakkatli olmasa gerek. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok memnun olurum, teşekkürler.

MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING

MSI GeForce RTX2060 Super Gaming X

Dosya Ekleri

• ms1.png
    ms1.png
    107,1 KB · Görüntüleme: 153
  • ms2.png
    ms2.png
    118,8 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleme:
45MHZ dışında fark yok diye biliyorum, belki kart otomatik OC yaparken daha düşük frekanslarda kalıyor olabilir ama aradaki fiyat farkına değecek bir fark yok. 3200 TL Türkiye fiyatlarına göre çok uygun şu an.

200-300 TL gibi bi fark olsa fazla düşünmeyeceğim fakat bu kadar fiyat farkı olması oldukça absürt, normal GAMİNG modelini alacağım fakat bu fiyat farkı beni tedirgin ediyor cidden çok kararsız kaldım.

200-300 TL gibi bi fark olsa fazla düşünmeyeceğim fakat bu kadar fiyat farkı olması oldukça absürt, normal GAMİNG modelini alacağım fakat bu fiyat farkı beni tedirgin ediyor cidden çok kararsız kaldım.
O kart Gaming X bile çıkabilir :) Amazon dahil hiçbir yerde düz Gaming modelini bulamamıştım bir ara.
Teknik verileri ortada, zaten soğutucu blok bile aynı, ne kadar fark olabilir ki? Frekans farkı olur en fazla. En fazla 100 Mhz düşük hızda çalışır da OC ile kapanabilir bir fark.

Piyasada Gaming X, Gaming modeline göre çok tercih edildiğinden fiyatı bu kadar fahiş olabilir. Gaming X genel olarak Stok larda az olduğundan Gaming'e göre daha pahalı. Sonuçta çok olan şeyin değeri düşer, az olan şeyin değeri artar.

45MHZ dışında aralarında hiçbir fark yok. Gaming tercih edin derim.

O kart Gaming X bile çıkabilir :) Amazon dahil hiçbir yerde düz Gaming modelini bulamamıştım bir ara.
Teknik verileri ortada, zaten soğutucu blok bile aynı, ne kadar fark olabilir ki? Frekans farkı olur en fazla. En fazla 100 Mhz düşük hızda çalışır da OC ile kapanabilir bir fark.
Açıkcası bende GAMİNG X çıkabileceğini düşündüm 😄 Fakat iki kartta farklı olarak aynı sitede satışta olunca pek ihtimal veremedim. X olmayan modelini dediğiniz gibi hiçbir yerde satışta yok orası da muamma, beynim yandı gerçekten sipariş vereceğim korkuyorum.

Nasıl bir fark vardır nedir bilmiyorum. Bende gaming x modeli mevcut 3300Tl'ye almıştım. Oyunlarda Frekans değeri 1935e kadar çıkabiliyor.

Nasıl bir fark vardır nedir bilmiyorum. Bende gaming x modeli mevcut 3300Tl'ye almıştım. Oyunlarda Frekans değeri 1935e kadar çıkabiliyor.
Tam olarak kurmaya çalıştığım sistemi kurmuşsunuz, 7.000 TL civarı bütçem var umarım kazasız belasız toplayabilirim. MSİ resmi sitesi dışında kart hakkında bi kaynak kıyas bulamadım.

Tam olarak kurmaya çalıştığım sistemi kurmuşsunuz, 7.000 TL civarı bütçem var umarım kazasız belasız toplayabilirim. MSİ resmi sitesi dışında kart hakkında bi kaynak kıyas bulamadım.
İnşallah toplarsınız. Ben de 1-2 hafta önce indirimlerde Vatan dan topladım. Kasanın üst kısmına 2 adet fan + işlemci soğutucusu ile birlikte 7500e yakın bir şey tuttu. Ben de kartların düz gaming modellerini hiç görmedim. Gaming Z, gaming X gibi oluyor hep.

İnşallah toplarsınız. Ben de 1-2 hafta önce indirimlerde Vatan dan topladım. Kasanın üst kısmına 2 adet fan + işlemci soğutucusu ile birlikte 7500e yakın bir şey tuttu. Ben de kartların düz gaming modellerini hiç görmedim. Gaming Z, gaming X gibi oluyor hep.
Nickinizden anladığım kadarıyla Trabzon'da yaşıyorsunuz. Bende Trabzon'dayım, indirim bekliyorum şu an toplamak için. Bu Vatan'ın indirimlerine bi ben denk gelemiyorum galiba. Vatanda GAMİNG X 4100 TL şu an...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı