MSI GF65 RAM Yükseltme Sonrası Garanti Bozulur mu?

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
W

WD40

Ziyaretçi
MSI GF65 9SEXR-232TR Modeli bilgisayarıma 8 GB 2666MHz CL19 RAM sipariş ettim. Ancak aklımda bir soru var. HP, Monster, Dell cihazları kullandım bu firmalar RAM yükseltmeyi garanti problemi yapmıyorlardı. MSI hakkında bilginiz var mı? Garantide sorun çıkar mı?

Edit: Araştırdığımda forumda bir arkadaşın msi servisinden aldığı bilgi;
MSI olarak, kullanıcıların RAM / SSD / HDD terfilerini kendilerinin yapmasını önermemekteyiz. Fakat kullanıcılar yine de RAM / SSD / HDD terfilerini kendileri yapmak isterlerse, cihazın alt kapağının açılması cihazı garanti dışı bırakmayacaktır.
MSI garanti politikaları gereği aşağıdaki durumlarda MSI garanti içi onarım talebini red etme hakkını saklı tutar.
  1. MSI’a ait olmayan hiçbir parça MSI garantisi altında değildir.
  2. İşlem esnasında cihaza herhangi bir zarar verilmesi (Donanım ve/veya Yazılım olarak) durumunda ve/veya terfi yapılan parçanın oluşturabileceği sorun ve şikayetler kapsamında, MSI garantisi geçerli olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya zarar vermeden açabilir RAM yükseltmesi yapabilirsiniz. Soğutucu blok ve anakart üzerinde bulunan do not open yazılı etiketlere dokunmayın.

1 ay önce 1650li Msi notebook aldım.Msi servisi aradım’’hdd ve ram takmak için factory seal yazan yeri açmak garanti dışına çıkartır mı?’’ diye sorduğumda kasaya zarar vermezseniz garanti kapsamı dışına çıkmaz dediler ve taktım.

Hocam aynı bilgisayardan bugün sipariş vermeyi düşünüyorum pek kullanıcı yorumu bulamadım. Acaba genel olarak nasıl memnun musunuz menmun olmadığınız özellikleri var mı varsa nelerdir?

Hocam aynı bilgisayardan bugün sipariş vermeyi düşünüyorum pek kullanıcı yorumu bulamadım. Acaba genel olarak nasıl memnun musunuz menmun olmadığınız özellikleri var mı varsa nelerdir?
Memnun olmadığım özelliği yok diyebilirim özellikle soğutması çok iyi. Sadecet tek kusuru bu sistem özelliklerine 8gb ram'ı az koymuşlar.

Ben de verdim sipariş bakalım yarın elimde olur herhalde. Birkaç video da ısınma sorunu var diyordu CPU sıcaklığı 94leri buluyormuş ama i7 ve RTX 2060 versiyonu. Bu nasıldır emin değildim içim rahatladı.

Memnun olmadığım özelliği yok diyebilirim özellikle soğutması çok iyi. Sadecet tek kusuru bu sistem özelliklerine 8gb ram'ı az koymuşlar.
Hocam RAM taktırmışsınız galiba hayırlı olsun öncelikle. Nasıl hallettiniz acaba? Ben RAM'in aynısından takmak istiyorum full performans için ancak bulamadım aynı RAM'den. Servispoint'e mi taktırdınız? Ben öyle yapmayı düşünüyorum da çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı