MSI GF65 Thin 10SDR-638XTR RAM uyumu

Gamer4545

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Cihazda yüklediğim fotoğraftaki tek RAM modülü mevcut. Aşağıda linklerini belirttiğim RAM'ler bu cihaz ile uyumlu mudur? Farklı marka RAM takmak laptopa zarar verir mi? Siz kalite ve uzun ömür için hangisini önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 42
  • ram2.PNG
    ram2.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ben de senin aldığının 1650ti max q versiyonunu aldım. Ben 8GB bırakıp ilerde aynı model RAM'den alıcam. En iyi aynı model RAM ile çalışır. M471A1K43CB1-CTD model Samsung RAM'i yurt dışından alırsan ne mutlu sana.

Ha uğraşmayayım diyosan CL değerleri frekansı vs. özellikleri uyan RAM'lerin hepsi oluyor bildiğim kadarıyla.

Kanka ben de senin aldığının 1650ti max q versiyonunu aldım. Ben 8GB bırakıp ilerde aynı model RAM'den alıcam. En iyi aynı model RAM ile çalışır. M471A1K43CB1-CTD model Samsung RAM'i yurt dışından alırsan ne mutlu sana.

Ha uğraşmayayım diyosan CL değerleri frekansı vs. özellikleri uyan RAM'lerin hepsi oluyor bildiğim kadarıyla.
Yurtdışından almak gibi bir seçeneğim yok maalesef. Servisi arayıp sordum, sizin özellikle önerdiğiniz bir model var mıdır diye. Hayır, piyasadan herhangi bir tane alıp takabilirsiniz dediler. Bu noktada yukarıdakiler içinden sizden fikirlerinizi bekliyorum.

Yurtdışından almak gibi bir seçeneğim yok maalesef. Servisi arayıp sordum, sizin özellikle önerdiğiniz bir model var mıdır diye. Hayır, piyasadan herhangi bir tane alıp takabilirsiniz dediler. Bu noktada yukarıdakiler içinden sizden fikirlerinizi bekliyorum.
Servis baya patates bu arada haberin olsun. Ben de yazdım haftalar sonra cevapladilar. Üstelik 250+kdv işçilik alıyorlar RAM takarsalar eğer. Benim bir sorum var sana. Bu model pc de ne tür oyunlar oynuyorsun? Çok ısınıyor ve IPS Glow var falan yazmışlardı almadım alt modeli aldım o yüzden (biraz da fiyattan dolayı). Eğer csgo tarzi oyunlar oynamayip yuksek grafikli hikayeli oyunlar oynuyosan tecrübeni merak ediyorum.
Benden daha bilgili arkadaşlar vardır o yüzden RAM konusunda bilgi vermesem daha sağlıklı olur. En kötü reddit veya Linus Tech Tips forumuna yazarsın eğer İngilizce biliyorsan. Yardımcı olacaklardır.

Battlefield, CS:GO, Far Cry tarzı oyunlar oynuyorum. Battlefield 4'te mesela GTX 1660 Ti 80 derecelerde, işlemci ise 85 90 derecelerde dolaşıyor. Bence bir sorun yok sıcaklıklar konusunda. Zaten frekanslara bakıyorum sıcaklıktan dolayı düşürme yapmıyor laptop. Yalnızca F fonksiyon tuşlarının üstü biraz ısınıyor. Bu da W A S D tarafında hissediliyor ama üst taraf kadar rahatsız edici olmuyor. Ips glow konusunda ekranin sol ve sağ alt tarafında biraz var ama sol taraftaki sağdakinden daha belirgin. Ayrıca bunlar normal ışıklı bir ortamda siyah ekran açınca çok belli olmuyor diyebilirim. Beni rahatsız etmesi için tamamen ışıksız bir ortamda ekranı %100 parlaklıkta yapınca gözüme battı ama benim için büyük bir olay değil. Ölü piksel de aradım ama bulamadım. Ekranda ölü piksel yok galiba göremediysem bilmiyorum. Bu laptoptu almadan önce arasında kaldığım diğer markaların modelleri içinde en iyisiydi bence. Cihazin incelemesini yapacağım zaten. Orda her şeye daha detaylı değineceğim.

Aynı marka RAM aramaktansa kit almanı öneririm kafan rahat olur.
Bunda iki tane alırsın Dual Channel olur.

Aynı marka RAM aramaktansa kit almanı öneririm kafan rahat olur.
Bunda iki tane alırsın Dual Channel olur.
Hocam cihazda halihazırda bir ram takılı zaten. Bütçe olarak daha uygun olması için ona uygun olacak bir ram arıyorum. Paylaştıklarım içinden bir öneriniz var mıdır?

Geri
Yukarı