Çözüldü MSI GF65 Thin 10UE ekranın aniden donup kalması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba arkadaşlar.
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sürücülerim güncel iken ve sistemdeki tüm güncellemeler yapılmışken laptopu aldıktan 6 ay sonra bir problemle karşılaşmaya başladım. Oyun dışında ekranın donması ve ne fareyi hareket ettirebiliyorum ne de ekranda hiçbir şey oynamıyor. Görüntü gitmeden ekran takılıp kalıyor. Güç tuşu tuşunda bilgisayar kapanmıyordu. Temiz format attım ancak sorun hala devam etmekte ve bir şey de fark ettim.

Ekran Alıntısı.PNG

MSI Dragon Center hangi modda olursa olsun ekran kartı sağ altta gördüğünüz gibi ekran kartı kendini overclock yapıyor. Eskiden sessiz modda overclock yapmaz ve sıcaklık değerleri yazmadı. GPU clock ve VRAM clock n/a yazardı. Şimdi overclock yapıp GPU sıcaklık değerleri de yüksek çıkıyor. Arada sırada overclock değerlerini 500 bir anda çekiyor o anda bilgisayar donuyor. Hiçbir şeyi hareket ettiremiyorsun ne fare ne de klavye. Ekran kartı driverı da formatla silindi ve hala aynı sorun devam ediyor. Sorun dediğim gibi her şey güncel iken başlamıştı. Ekran kartı ve işlemci de donanımsal sorun var desem oyuna girmez oyun kapanırdı. Sorunun hala yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Yardımınıza ihtiyacım var ne olur bilen biri yardım etsin. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Dediğinizi biraz daha açar mısınız? Formatı F3 tuşuyla yaptım. Ancak MSI kendi programları kurulu geliyor. Onun dışında her şey sıfırlanıyor. Dragon Center kurmadan nasıl format atabilirim. Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Güncellemeleri yapıp geçersem düzelebilir mi?

Önce anakart BIOS güncelle bütün sorumluluk sana aittir.
Sonra Windows 11 kur.
Hiçbir şey kurmadan gözlemle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS güncel mi?
Temiz format attığınızda Dragon Center'ı kurmadan da dener misin?
Yani kaldır.
Doğru ise güncel BIOS.

BIOS güncel mi?
Temiz format attığınızda Dragon Center'ı kurmadan da dener misin?
Yani kaldır.
Doğru ise güncel BIOS.
Dediğinizi biraz daha açar mısınız? Formatı F3 tuşuyla yaptım. Ancak MSI kendi programları kurulu geliyor. Onun dışında her şey sıfırlanıyor. Dragon Center kurmadan nasıl format atabilirim. Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Güncellemeleri yapıp geçersem düzelebilir mi?

Sonra Windows 11 kur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Sonra Windows 11 kur.
Teşekkürler, deneyeceğim sonuçları yazarım.

Teşekkürler, deneyeceğim sonuçları yazarım.

O videoda hızlı anlatılmış.
Bu daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı