MSI GF65 Thin 9SD düşük performans

FPS sabitleme kapalı. Dikey senkronizasyon kapalı. FPS Max yazıyorum. Sadece CS:GO'dan örnek değil diğer oyunlarda da aynı sıkıntı yaşanıyor. Gerek Fortnite olsun gerek GTA 5 olsun. Ekran Hertz 120 fazlasında oynasam da 120 göreceğim haklısınız. Fakat yani 300 değerleri görmek varken neden 100 120(CS). Oyun ayarlarımda da sıkıntı olmadığını düşünüyorum. İşlemci ısısı idare edilebilir 80+ laptop dur normal. Fakat ekran kartı sıcaklığım da 80'lerin altına düşmüyor. Bu ısı yüksekliğinden dolayı izlediğim benimle eşdeğer özelliklere sahip laptoplar 120 140 FPS'leri görürken Fortnite'da laptopda ben 80 FPS üstüne çıkamıyorum. Siz de galiba aynı laptopu satın aldınız sizin değerleriniz nelerdir?

Evet, ben ilk olarak 9300h+rtx 2060 modelini almıştım. Daha sonra arkadaşımla anlaşıp 9750+rtx 2060'a geçiş yapıp i5'i arkadaşıma verdim. CS:GO ve Fortnite yüklü değil, GTA V ve LoL yüklü şu anlık sadece. Sizdeki oyunları söyleyin ona göre bende varsa kurup deneyeyim. Fakat FPS limitine herhangi bir oyunda denk gelmedim. Bu arada ekran kartının 80'lerde dolaşması çok normal, ben 9300h ile 84-85'leri görüyordum GTA V'te, soğutucu yardımıyla 80'e indirmiştim.

Merhaba performans sorunları yaşayan arkadaşlara tavsiyem temiz kurulum format atmak ama önemli bir detay var. Dragon Center denen uygulamayı yüklemeyin. Performans düşüşü yaratıyor ve işlemciyi limitlemeye başlıyor. Undervolt için benim kullandığım model -170 Mv'de statil ancak kabul etmek gerekir ki kasa ince ve soğutması zor hava da sıcakladı. Bir soğutucu ile kullanıyorum ve işlemcimin zorlandığı oyunlarda 90 dereceyi görüyorum undervolta rağmen. Çok çok iyi bir soğutucu kullanmak bir seçenek.

Abi öncelikle merhaba. Bende laptopun i7 9750H işlemcili ve RTX2060'lı modeli var ben de aynı sebepten dolayı sorun yaşıyorum. CS:GO'da maksimum 120 FPS alıyorum. Grafik ayarları fark etmeksizin. Sen 2.RAM slotuna 8 GB'lık takviyede bulununca FPS sorunun çözüldü mü? Kaç FPS alıyorsun? Cevaplarsan sevinirim 😊

Evet 2. slotu doldurduktan sonra performansından bariz bir artış göreceksin. Yaptığın yükseltme işleminde alacağın RAM'lerin uyumlu olması gerektiğini unutma ve buna göre RAM satın al. Bol şans!

Ayrıca fan kontrolu gibi işlemler için MSI'in alternatif uygulamaları var ihtiyaç duyarsanız linkleri paylaşabilirim. Bol şans!

Yayın planın varsa laptop almak genel olarak mantıklı değil, RTX2060 ile 1660ti arasında 10 fps kadar fark olur fakat işlemci darboğaz yapar mı bilemiyorum. Ben şuanda laptopun performansından çok memnunum tek dezavantaj biraz parmak izi tutuyor kasası,soğutmayı Coolerboost'a alınca hemen soğutuyor ama haliyle gürültülü bir hal alıyor soğuduktan sonra kapatmak yeterli olacaktır. Ekran 120hz ama gecikme süresi fark ettiğim kadarıyla 1 yada 3 MS DEĞİL. Ekran gecikme süresi ve kasada bırakılan izler beni üzen 2 özellik geri kalan her şeyden çok memnunum.

Hocam merhaba. Ben de msi gf65 thin i7 RTX2060 olan modeli almayı düşünüyorum. An itibari ile bilgisayardan genel olarak memnun musunuz? Yaşadığınız problemler haricinde yeni karşılaştığınız durumlar oldu mu? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Hocam merhaba. Ben de MSI GF65 Thin i7 RTX2060 olan modeli almayı düşünüyorum. An itibari ile bilgisayardan genel olarak memnun musunuz? Yaşadığınız problemler haricinde yeni karşılaştığınız durumlar oldu mu? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Hocam GF ince bir kasa yapısına sahip olduğunda ısıtma konusunda iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Benim bilgisayarın kasasının sol klavye kısmı ortalara kadar sıcak sayılabilecek duruma geliyor açıkcası ama undervolt ile durum bir tık değişti. Şu anda 90 derecenin üstüne geçmiyor ama kasa ince yapılı olduğundan hissedilebilir hale gelebiliyor. Onun dışında ekran tepki süresi rakiplerinden bir tık geriye sokuyor ama klavyesi ve tasarruf moduyla 5 saate kadar batarya kullanımı, ağırlığı gibi durumlardan dolayı ben bu modeli tercih ettim ve aldığım zaman 6850 TL gibi şu anda bulunması imkansız bir rakama satın almıştım. Bu yazdıklarımı da hesaba katarak seçiminizi yapın ama şunu da unutmayın, laptoplardaki oyun deneyimi çok iyi bir soğutma sistemi olmadığı sürece ileri gitmekten ziyade eldekini düşük potansiyelde kullanmamıza sebep olacaktır.

@pekgozumut hocam merhaba aynı ürün bende var -150 mV undervolt yaptım oyundayken 3.8 ghz ye sabitliyorum işlemciyi afterburnerdan da gpu voltajını sabitliyorum sıcaklık problemi anca çözülüyor 8 gb ram takviyesi yaptıktan sonra fps değerleri artıyor mu? Bir de önerebileceğiniş şeyler nelerdir bir ton para verdim alete 3 aydır sıcaklık problemi için uğraşıyorum illallah ettim.

@pekgozumut hocam merhaba aynı ürün bende var -150 MV undervolt yaptım oyundayken 3.8 GHz'ye sabitliyorum işlemciyi Afterburner'dan da GPU voltajını sabitliyorum sıcaklık problemi anca çözülüyor 8 GB RAM takviyesi yaptıktan sonra FPS değerleri artıyor mu? Bir de önerebileceğiniş şeyler nelerdir bir ton para verdim alete 3 aydır sıcaklık problemi için uğraşıyorum illallah ettim.

8 GB RAM performansta beklediğinden fazla etki yaratacaktır ancak sıcaklık ve kasadan bende muzdaribim. Ucuz etin yahnisi ancak bu kadar oluyor anladığım kadarıyla. İnce ve hafif olmasa zaten bunu terch etmeyecektim ancak bariz olarak zamanında aldığım 6300 tl fiyatıyla hem çok uygundu hemde hafifliği beni çok cezbetti. Maalesef alışmak lazım ancak mevsim normallerinde 90 derecelere çıkmanın normal olduğunu da unutma. Mühim olan GPU sıcaklığın. Bende GPU da gereğinden fazla ısınıyor sende GPU değerleri ne durumda bana döner misin? Eğer GPU gereğinden fazla ısınıyorsa bir servise yollama niyetindeyim keza coil whine problemim de var.

8 GB RAM performansta beklediğinden fazla etki yaratacaktır ancak sıcaklık ve kasadan bende muzdaribim. Ucuz etin yahnisi ancak bu kadar oluyor anladığım kadarıyla. İnce ve hafif olmasa zaten bunu terch etmeyecektim ancak bariz olarak zamanında aldığım 6300 tl fiyatıyla hem çok uygundu hemde hafifliği beni çok cezbetti. Maalesef alışmak lazım ancak mevsim normallerinde 90 derecelere çıkmanın normal olduğunu da unutma. Mühim olan GPU sıcaklığın. Bende GPU da gereğinden fazla ısınıyor sende GPU değerleri ne durumda bana döner misin? Eğer GPU gereğinden fazla ısınıyorsa bir servise yollama niyetindeyim keza coil whine problemim de var.

Coil whine problemi sizde de mi var? 9300H'ta yok sanıyordum. Ben 9750H ve 2060 kullanıyorum, maalesef fena bir coil whine var... Üniversite kaydını yaptıktan sonra iade etmeyi düşünüyorum, tabii mümkünse. Ama mümküm olması lazım, çünkü coil whine çözümü henüz yok. Desteğe yazdığımda BIOS'tan C States'i kapatmamı söylediler. Kapatınca cızırtı problemi çözüldü fakat işlemci frekansım sabitlendi. Ben sabit hızda kullanmak istemiyorum, 3,98 GHz'e sabitlendi bir de. 9300H alırdım 3,98'e sabitlenmesini istesem. Muhtemelen size de aynısını önerecekler, ürünün bizde kalması için ikna etmeye çalışıyorlar.

Merhaba performans sorunları yaşayan arkadaşlara tavsiyem temiz kurulum format atmak ama önemli bir detay var. Dragon Center denen uygulamayı yüklemeyin. Performans düşüşü yaratıyor ve işlemciyi limitlemeye başlıyor. Undervolt için benim kullandığım model -170 Mv'de statil ancak kabul etmek gerekir ki kasa ince ve soğutması zor hava da sıcakladı. Bir soğutucu ile kullanıyorum ve işlemcimin zorlandığı oyunlarda 90 dereceyi görüyorum undervolta rağmen. Çok çok iyi bir soğutucu kullanmak bir seçenek.

Evet 2. slotu doldurduktan sonra performansından bariz bir artış göreceksin. Yaptığın yükseltme işleminde alacağın RAM'lerin uyumlu olması gerektiğini unutma ve buna göre RAM satın al. Bol şans!

Ayrıca fan kontrolu gibi işlemler için MSI'in alternatif uygulamaları var ihtiyaç duyarsanız linkleri paylaşabilirim. Bol şans!

Merhabalar bende de aynı ürünün RTX 2060 ve i7 9750H olan modeli var. İkinci RAM'i ekleyince GPU kullanımınızda artış oldu mu? Çünkü ben GTA V'de yüksek ayarlarda GPU kullanımımdan hiç memnun değilim.%70 küsurlerde geziyor ve bu da düşük FPS almama sebep oluyor. Bu sadece GTA V'de değil neredeyse çoğu oyunda böyle. Bu arada GPU sıcaklığım oyun sırasında 80-86 derece arasında değişiyor ama 86 dereceyi geçmiyor. CPU sıcaklığım ise 80-90 derece arasında değişiyor ve 90 dereceyi arada bir geçiyor. Tüm Driver'larım güncel. Sorunun RAM'den mi yoksa sıcaklıktan dolayı mı olduğunu anlayamadım. Cevaplarsanız sevinirim.

8 GB RAM performansta beklediğinden fazla etki yaratacaktır ancak sıcaklık ve kasadan bende muzdaribim. Ucuz etin yahnisi ancak bu kadar oluyor anladığım kadarıyla. İnce ve hafif olmasa zaten bunu terch etmeyecektim ancak bariz olarak zamanında aldığım 6300 TL fiyatıyla hem çok uygundu hem de hafifliği beni çok cezbetti. Maalesef alışmak lazım ancak mevsim normallerinde 90 derecelere çıkmanın normal olduğunu da unutma. Mühim olan GPU sıcaklığın. Bende GPU'da gereğinden fazla ısınıyor sende GPU değerleri ne durumda bana döner misin? Eğer GPU gereğinden fazla ısınıyorsa bir servise yollama niyetindeyim keza Coil Whine problemim de var.

GPU sıcaklığı da 87 derecelere kadar çıkıyordu Afterburner ile 2 profil oluşturarak halletim oyun dışı için Core clock ve Memory Clock'u en düşüğe alıp voltajı 700 mv a sabitledim (CTRL+F menüsünde o istediğiniz değerdeki kareye tıklayıp CTRL+l yaparsanız oluyor). Oyun profilinde ise Memory clock u -125'e getirip votajı 750'ye sabitledim. İşlemciye ise quick CPU ile -150 MV undervolt yapıyorum ve normal kullanımda maksimum performansı 2.1 GHz'e getiriyorum oyunda ise direkt 3.7 GHz'e sabitliyorum. Böylece sıcak problemi uğraştırsa bile düzeliyor ancak performans kaybı var mı yok mu emin değilim BF1 oynarken 45-60 FPS arası alıyorum (Ultra'da) değerler normal ise belirtirsen sevinirim onun dışında bir oyun oynamıyorum 8 GB RAM alınca FPS 60-70 bandına gelirse bir problemim kalmayacak. Dragon centeri sildiyseniz fanın turbo modunu nereden açıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı