MSI GF65 Thin kola dökülmesi sonucu tuşların yumuşaması

WertKai

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta da gördüğünüz gibi kola direkt klavyeye dökülmedi yanına döküldü ama sıçrama etkisiyle klavyeye falan gelmiş sanırım. O anki telaş ile hiçbir şey göremedim sadece gidip peçete alıp temizlemekle uğraştım. Hiçbir sıkıntı yok donanımsal olarak lâkin silme tuşu ve üstteki 1'den 0'a kadar olan yerler sanki böyle yumuşamış gibi mi ben de anlayamadım. O tuşların altındaki qwert ve üstündeki F1 F2 F3 diye giden tuşlarda hiçbir sıkıntı yok. Kola dümdüz dökülmüş olamaz ya? Daha önce hiç laptopun klavyesini kullanmamıştım. 10 günlüğüne otelde olacağım için klavye almadım yanıma ve böyle bir badire atlattım. Lütfen kullanan arkadaşlar yazabilir mi backspace ve 1'den 0'a kadar olan tuşlar sizde de böyle yumuşak mı basılıyor? Sanırım bu tarz yeni klavyelerde tuşlar sökülmüyor. Komple bilgisayarı söküp anakartı çıkartıp bağlantıları söküp klavyeye ulaşabiliyorum sanırım. Ama yanlış tahmin de ediyor olabilirim. Ne yapacağımı da bilemiyorum, yeni klavye aldırıp taktıracak param da yok. Servise göndersem kullanıcı hatası diye 600 700 TL isterler, durumum yok.

Kola dökülmüş olsa bile zamanla o yapışkan özelliğini kaybedecektir. Temizleme veya servise gönderme şansınız yoksa zamanla geçer. Direkt üzerine dökülmedi diyorsunuz, sıçrama ile problem çıkaracağını sanmam. Çıkaracak olsa sıvı teması etkisiyle ilk anlarda olurdu.

Kola dökülmüş olsa bile zamanla o yapışkan özelliğini kaybedecektir. Temizleme veya servise gönderme şansınız yoksa zamanla geçer. Direkt üzerine dökülmedi diyorsunuz, sıçrama ile problem çıkaracağını sanmam. Çıkaracak olsa sıvı teması etkisiyle ilk anlarda olurdu.

Direkt üstüne dökülmedi, laptopun sağ tarafına döküldü hatta kulaklık ve mouse takılı idi. Çıkartıp onları sildim girişlerini temizledim. Direkt üstüne dökülmedi sıçrama şeklinde döküldü diyebilirim. Gerçekten içimi rahatlattınız. Bir kaç saattir kullanıyorum böyle bi sıkıntı yok.

Ayrıca kola da çok değildi bardağın çeyreğinden de azdı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı