MSI GF65 Thin oyunlarda ısınıyor

mfclf

Centipat
Arkadaşlar selam,
2 Ay önce MSI GF65 Thin 9SD-005XTR laptopu aldım fakat yaptığım oyun testlerinde( GTA V, The Witcher 3 vs.) ekran kartı sıcaklığı 85 derecelere ve işlemci sıcaklığıysa 80 derecelere dayanıyor. Bu durumdan dolayı oyun oynayasım gelmiyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,
2 Ay önce MSI GF65 Thin 9SD-005XTR laptopu aldım fakat yaptığım oyun testlerinde( GTA V, The Witcher 3 vs.) ekran kartı sıcaklığı 85 derecelere ve işlemci sıcaklığıysa 80 derecelere dayanıyor. Bu durumdan dolayı oyun oynayasım gelmiyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba,
Laptop için bu değerler normal. Yine de fan kanallarının etrafında bir şey olmadığından emin olun. Çok faydası olmuyor ama laptop soğutucu deneyin. Bu havalarda işlemci 80 dereceyi geçmiyorsa bu iyi bile hatta :)

Arkadaşlar selam,
Laptop için bu değerler, hava sıcakılığını da katarsak, gayet normal.

Sen buna ısınma diyorsan benimki yanıyor. Bende de aynı Laptop var laptop şu an 3,5 aylık (3 aylıkken oyun oynamadığıma rağmen kendi kendine anakartı bozulmuş bilgisayar açılmıyordu servise gitti tamir edildi fan temizleyip termal macun yeniledik yazmışlar) . Bugünlerde Gta 5 ultrada olabilecek en yüksek ayarlarda oynuyorum 50-60 fps almama rağmen cpu hw monitörden bakıyorum maksimum 96-97 dereceyi görüyor gpu 87 derece oluyor. Afterburnerdan ekrana yansıyana baktığımda maksimum gördüğüm cpu temp 92 civarında. Genel olarak 85 civarında dolanıyor hem cpu hem gpu. Fan hızları yetersiz geliyor galiba diye manuel fan yönetimini bulmaya çalıştım bulamadım. Cooler boostta çalıştırmak istemiyorum ama kendi kendine bıraktığımda da sanki yavaş dönüyorlarmış gibime geliyor çünkü cpu 95 dereceyi görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı