MSI GF76 Katana ekran gelmiyor

ismailyel

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. MSI GF76 Katana model bilgisayar. Yurt dışından geleli 1 ay oldu. Güç tuşuna basıp bilgisayarı açıyorum ancak ekran gelmiyor. Simsiyah bir ekran karşıma çıkıyor. Bu konuda hakkında fikir almak istiyorum. Ne yapmayalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de benzer bir sorun yaşadım hafta sonu. Hala da devam etmekte.
Detayları burada

Acaba ekranda arka planda ışık var mı? Bir de harici ekran denediniz mi HDMI üzerinden orada görüntü var mı? İlgimi çekti acaba güncelleme kaynaklı belli modelleri etkileyen bir sorun olabilir mi merak ettim.

Ben de benzer bir sorun yaşadım hafta sonu. Hala da devam etmekte.
Detayları burada

Acaba ekranda arka planda ışık var mı? Bir de harici ekran denediniz mi HDMI üzerinden orada görüntü var mı? İlgimi çekti acaba güncelleme kaynaklı belli modelleri etkileyen bir sorun olabilir mi merak ettim.
arka planda ışık yok simsiyah bi ekran hdmi denemedim ama yarın denerim müsait bi zamanda geeçekten yazık dediğiniz gibi onca para sayıyoruz ama karşılığı yok msi Türkiye servisi ile iletişime geçtim bakalım göndericem inşallah olur

arka planda ışık yok simsiyah bi ekran hdmi denemedim ama yarın denerim müsait bi zamanda geeçekten yazık dediğiniz gibi onca para sayıyoruz ama karşılığı yok msi Türkiye servisi ile iletişime geçtim bakalım göndericem inşallah olur
Bende de durum aynı.
İnternette bu şekilde olan bir video buldum. Ayrıca bazı masaüstü anakartlarda windows 11 sonrasında ortaya çıkan benzer bir durum ile ilgili konular da var. Açıkçası ben de yeni Windows 11 kurmuştum. Bununla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Deneyip bana da yazarsanız memnun olurum. Cevabınızı bekliyorum.

Bende de durum aynı.
İnternette bu şekilde olan bir video buldum. Ayrıca bazı masaüstü anakartlarda windows 11 sonrasında ortaya çıkan benzer bir durum ile ilgili konular da var. Açıkçası ben de yeni Windows 11 kurmuştum. Bununla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Deneyip bana da yazarsanız memnun olurum. Cevabınızı bekliyorum.
hdmi kablosunu takıp denedim görüntü veriyor ama hala simsiyah bi ekran kimi arkadaşlar dediğiniz gibi win 11 ile ilgili sorun olabilir diyor format atılırsa düzelir deniliyor

hdmi kablosunu takıp denedim görüntü veriyor ama hala simsiyah bi ekran kimi arkadaşlar dediğiniz gibi win 11 ile ilgili sorun olabilir diyor format atılırsa düzelir deniliyor
Ben HDMİ ile görüntü aldım. Hatta format bile attım TV'den görüntü alarak. Windows 10 a geri döndüm ama hiç bir şekilde dahili monitöre görüntü gelmedi. Var bu işte bir bit yeniği ama çözemedim. Sizin yine garantiniz var sanırım. Benim biteli 1 hafta civarı olmuş. Özel servise baktırıcam gibi duruyor. Teknik servis x2 fiyat çekiyor

Ben HDMİ ile görüntü aldım. Hatta format bile attım TV'den görüntü alarak. Windows 10 a geri döndüm ama hiç bir şekilde dahili monitöre görüntü gelmedi. Var bu işte bir bit yeniği ama çözemedim. Sizin yine garantiniz var sanırım. Benim biteli 1 hafta civarı olmuş. Özel servise baktırıcam gibi duruyor. Teknik servis x2 fiyat çekiyor
benim daha yeni servise göndericem umarım kablo gevşemiş olsun yoksa uğraş dur

Bende başka marka cihaz vardı. Sorunum aynıydı anakart yandı dedi servis.
Ben de farklı PC'ler ile benzer durumlar yaşadım, bu şekilde pek çok pc gördüm ama bu onlardan farklı.
Ekran kartı yandığında genel bir görüntü problemi oluyor. Yani hdmi ile de görüntü alamıyorsunuz. Yani pc hiç açılmıyor. Kendi kendine reset atıyor vs.
Ya da 2 ekran kartı olan pclerde işlemci bünyesindeki dahili ekran kartı ile masaüstü açılsa bile oyuna vs girdiğinizde asıl ekran kartı devreye giriyor ve sorunun boyutuna göre, kasma ekranda çizgiler, mavi ekran, gibi hatalar ile pc kapanıyor.
Hasılı kelam anakart yanması bizdeki durumda en uzak ihtimal gibi. Zira ben bilgisayara tv üzerinden görüntü alarak format attım. Oyuna vs. de girdim.
Bana servisin söylediği 3 ihtimal var
1-Ekran arızası
2-flex
3-anakart
Flex ve basit anakart problemleri görece ucuz sorunlar lcd ekran ise biraz daha pahalı. Ancak anakartta büyük çaplı bir sorun ya da ekran kartında bir sorun varsa zaten durum vahim.

benim daha yeni servise göndericem umarım kablo gevşemiş olsun yoksa uğraş dur
Umarım basit bir sorundur. Benim de temennim o. Ben de henüz göndermedim. Özel servislerden de ihtimallere göre fiyat soruyorum. Duruma göre karar vericem.

Yeni konular

Geri
Yukarı