MSI GF76 laptop işlemci boşta 60 derece oluyor

Wander

Hectopat
Daha fazla  
Ekte belirttiğim bilsayarı yaklaşık 4 gün önce aldım ama aldığımdan beri bir ısınma sorunu var. Laptop boşta hiçbir şey çalışmıyorken CPU 59-60 derecelerinde seyrediyor. Ama ne zaman Discord açsam ya da biraz CPU gerektirecek bir işlem yapsam( CPU gerektirecek derken program ya da herhangi bir oyun açmıyorum sadece Google Chroma giriyorum) CPU birden 80 derecelere çıkıyor ve fanlar rahatsız edecek derecede hızlı dönmeye başlıyor. Ayrıca CPU 80 derecelerdeyken şarjdan fişini çekersem laptop birden 60 derecelere tekrar iniyor. Aynı laptoptan elinde olan varsa ya da çözümü bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Ekte belirttiğim bilsayarı yaklaşık 4 gün önce aldım ama aldığımdan beri bir ısınma sorunu var. Laptop boşta hiçbir şey çalışmıyorken CPU 59-60 derecelerinde seyrediyor. Ama ne zaman Discord açsam ya da biraz CPU gerektirecek bir işlem yapsam( CPU gerektirecek derken program ya da herhangi bir oyun açmıyorum sadece Google Chroma giriyorum) CPU birden 80 derecelere çıkıyor ve fanlar rahatsız edecek derecede hızlı dönmeye başlıyor. Ayrıca CPU 80 derecelerdeyken şarjdan fişini çekersem laptop birden 60 derecelere tekrar iniyor. Aynı laptoptan elinde olan varsa ya da çözümü bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
Turbo Boostu kapa boşta. Oyunlardaki sıcak değeri nedir?

Boşta 45 - 60 derece bilgisayarcılar normal diyor benim leptopda ara sıra 60 çıkıyor nadir olsada ..
bence de normal 45-60 arası ama discord bile açsam 80 dereceye çıkması bence normal değil
Bir BIOS güncellemesi tavsiye edeceğim.
bios güncellemesini dün yaptım
Turbo Boostu kapa boşta. Oyunlardaki sıcak değeri nedir?
boostu şimdi kapattım test edeceğim oyun daha pcye yüklemedim
BIOS içerisinde, fan ayar gibi bir bölüm mevcut mu? HP Pavilion 15'ler de fanı devamlı açık bıraka biliyordunuz.
baktığım kadarıyla herhangi bir fan ayarı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı